Szalony mecz w Czechach. Strzelili 5 goli i… zostali rozgromieni! [WIDEO]

21 paź 2023, 20:20

Takie mecze nie zdarzają się zbyt często. W pojedynku 12. kolejki czeskiej Fortuna Ligi FC Zlin przegrał u siebie z Mladą Boleslav aż 5:9, choć po pierwszej połowie prowadził 2:1. Nigdy wcześniej w jednym spotkaniu tych rozgrywek nie padło aż tak wiele bramek.

Szalony mecz i 14 goli w czeskiej lidze

Pojedynek w ramach 12. kolejki czeskiej Fortuna Ligi pomiędzy FC Zlin i Mladą Boleslav był szansą dla gospodarzy na poprawę swojej sytuacji w tabeli. Zajmują bowiem w niej ostatnie miejsce, podczas gdy goście zajmowali pozycję w górnej połówce ligowej stawki.

Po pierwszej połowie wydawało się, że FC Zlin może powalczyć o korzystny wynik. Gospodarze prowadzili bowiem 2:1, a mecz stał na wyrównanym poziomie. To, co wydarzyło się po zmianie stron, z pewnością nikt nie był w stanie przewidzieć.

FC Zlin co prawda strzelił trzy kolejne gole, ale piłkarze Mlady Boleslav nie pozostali bierni i… aż ośmiokrotnie trafiali do siatki! Spotkanie zakończyło się kosmicznym wynikiem 5:9, który jeszcze po pierwszej połowie był bardzo trudny do przewidzenia.

Historyczny mecz w Fortuna Lidze

Jednocześnie było to rekordowe spotkanie. Pierwszy raz w historii czeskiej ligi zdarzyło się, aby w jednym meczu padło aż 14 bramek. Poprzedni rekord został wyrównany w 2013 roku, kiedy to w starciu FK Jablonec z SC Znojmo piłkarze obu drużyny strzelili “tylko” 10 goli.