Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Szamotulski będzie szkolił bramkarzy w Zagłębiu

Szamotulski będzie szkolił bramkarzy w Zagłębiu

0

Nowym trenerem bramkarzy pierwszego zespołu KGHM Zagłębia Lubin został Grzegorz Szamotulski. Były reprezentant Polski zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Koszarskiego, który będzie od teraz pracował w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. „Szamo” podpisał kontrakt do 30 czerwca 2019 roku. 

Grzegorz Szamotulski jako piłkarz występował w aż 18 klubach z siedmiu krajów. Najbardziej pamiętne jego występy miały miejsce w barwach Legii Warszawa, austriackich Admirze Wacker i Sturmie Graz oraz w szkockim Dundee United.
Szamotulski pierwszy raz pełnił rolę trenera bramkarzy, będąc jeszcze czynnym zawodnikiem Korony Kielce. Gdy zdecydował się na zakończenie kariery został trenerem bramkarzy w trzecioligowej Pogoni Grodzisk Mazowiecki. We wrześniu 2013 roku dołączył do kadry szkoleniowej akademii Legii Warszawa.

Kolejny awans w klubowej hierarchii zaliczył wraz ze zmianą szkoleniowca w sezonie 2016/2017. Trenerem Legii został Besnik Hasi, który zaprosił Szamotulskiego do współpracy. Trwało to jednak zaledwie trzy i pół miesiąca.
W lipcu 2017 roku został trenerem bramkarzy w drugoligowym Zniczu Pruszków. Ostatnim klubem w jakim pracował była Miedź Legnica. To właśnie z tego klubu “Szamo” przeniósł się do Lubina, gdzie od teraz będzie I trenerem bramkarzy.
Szamotulski słynął z nieustępliwego charakteru, który w pewnym stopniu miał wpływ na to, jak rozwinęła się jego kariera. Jak sam mówi: „Nie wiem, gdzie bym dziś był, mając inny charakter. Może znacznie dalej, w świetnym klubie, ale całkiem prawdopodobne, że niczego bym nie osiągnął. Trzeba być sobą”.

Komentarze