Szczęśliwe zwycięstwo Chojniczanki

22 lis 2015, 18:11

Drużyna Chojniczanki Chojnice pokonała na własnym stadionie zespół z Legnicy 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w ostatnich sekundach meczu Zawistowski.

Pierwszą okazję do strzelenia bramki miała drużyna gości. Niezdecydowanie obrońcy Chojniczanki starał się wykorzystać Łobodziński, ale po jego płaskim uderzeniu piłkę na rzut rożny skierował golkiper gospodarzy. W 16. minucie gracze Chojniczanki popisali się piękną akcję, po wymienieniu kilku podań zrobiło się groźnie, lecz w ostatniej chwili piłkę zdołał wybić Stasiak. W 34. minucie mocnym uderzeniem w kierunku bliższego słupka popisał się Sabala, lecz Podleśny efektownie sparował piłkę na rzut rożny.

Kibice zgromadzenie na stadionie w Chojniczanki nie mogli narzekać po pierwszej części spotkania, sporo działo się pod obiema bramkami i zapewne każdy z niecierpliwościom oczekiwał wznowienia gra.

W drugiej części spotkania zawodnicy utrzymali dobre tempo gry. W 57. minucie Mikita próbował sprytnie przelobować wysoko stojącego Smuga. Próba napastnika Chojniczanki z 25 metrów odbiła się od poprzeczki. W 70. minucie dobrą okazję zmarnował były zawodnik Błękitnych Stargard Szczeciński, Kosakiewicz, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Smugiem. Bramkarz Miedzi wyłapał uderzenie rywala. Choć obie ekipy miały sporo okazji do zdobycia bramki na tablicy wyników wciąż widniał wynik 0:0. W ostatniej minucie spotkania Chojniczanka egzekwowała rzut rożny. Pietruszka posłał piłkę w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Zawistowski, który posłał piłkę do bramki rywala ustalając tym samym wynik spotkania na 1:0.

Chojniczanka Chojnice – Miedź Legnica 1:0 (0:0)
90+3′ Zawistowski

Chojniczanka Chojnice: Podleśny – Lisowski, Kieruzel, Garbacik, Pietruszka – Kosakiewicz (86′ Czerwiński), Bartoszewicz, Zawistowski, Grzelak – Rybski (67′ Niedziela), Mikita.
Rezerwowi: Hładun – Mrozik, Machalewski, Majtyka, Niedziela, Czerwiński, Jelić

Miedź Legnica: Smug – Bartczak, Stasiak, Midzierski, Trifonov, Brożyna (82′ Cierpka), Keon, Łobodziński, Garguła (72′ Garuch), Marquitos, Sabala (64′ Labukas).
Rezerwowi: Lis – Łuszkiewicz, Cierpka, Gancarczyk, Garuch, Labukas, Ślusarski