Szczęśliwy remis drużyny Olimpii Grudziądz

28 lis 2015, 19:06

Olimpia Grudziądz rzutem na taśmę wywalczyła punkt w spotkaniu 19. kolejki 1 Ligi z drużyną Drutexu-Bytovia Bytów, zdobywając w 92. minucie bramkę na 1:1.

Drużyna Olimpii chcąc walczyć o utrzymanie na zapleczu Ekstraklasy w takich spotkaniach na własnym stadionie musi szukać punktów. Jednak szansę na objęcia prowadzenia w tej potyczce jako pierwsza miała drużyna przyjezdnych. W 28. minucie faulowany w polu karnym Olimpii był zawodnik gości i sędzia bez wahania podyktował rzut krany. Jedenastki nie wykorzystał Surdykowski, posyłając piłkę nad bramką.

W 60. minucie drużynie gości udało się znaleźć drogę do bramki rywala, choć w znacznym stopniu to zawodnicy Olimpii Grudziądz pomogli zawodnikom Bytovii. Po błędzie defensywy Kort zagrał prostopadle do Klichowicza, który po nodze Wróbla trafił do siatki przy prawym słupku. W drugiej części spotkania wyróżniającą się postacią w ekipie gospodarzy był Zigon, który kilkukrotnie próbował swoich sił strzałami z dystansu, lecz nieźle dysponowany w tym dniu Laskowski dzielnie bronił dostępu do bramki Bytovii. W 92. w ogromnym zamieszaniu w polu karnym drużyny gości, zimną głowę zachował Piter-Bućko, który umieścił piłkę w siatce.

Olipia Grudziądz – Drutex-Bytovia Bytów 1:1 (0:0)
60′ Klichowicz, 92′ Piter-Bućko

Składy:

Olimpia Grudziądz: M. Wróbel – Bielawski(83. Trzepacz), Łabędzki, Piter-Bućko, Woźniak – Smoliński, Szczot, Kurowski(68. Zigon), Banasiak, Skórecki(58. Kaczmarek) – Cieśliński
Rezerwowi: Fabiniak, Lewandowski, Reiman, Kaczmarek, Kłus, Zigon, Trzepacz

Drutex-Bytovia Bytów: Laskowski – Bąk, Ł. Wróbel, Opałacz(78. Jasiński), Chomiuk – Kryszak(73. Lisowski), Poczobut, Jakóbowski(73. Formela), Kort – Klichowicz, Surdykowski
Rezerwowi: Bieszczad, Chojnacki, Formela, Jasiński, Kozans, Mąka, Lisowski