Szczęsny szczery do bólu!

16 kwi 2017, 08:44

Wojciech Szczęsny po zremisowanym spotkaniu z Atalantą 1:1 stwierdził, że Roma straciła już szanse na mistrzowski tytuł w tym sezonie.

Straciliśmy punkty przez słabą pierwszą połowę. W drugiej zrobiliśmy wiele, by wygrać, ale nie zrobiliśmy wystarczająco dużo i jesteśmy rozczarowani. Remis jest sprawiedliwym wynikiem. Rywale lepiej grali w pierwszej połowie, my dwa razy byliśmy blisko w drugiej(…) Wiemy, że Juventus nie zgubi ośmiu punktów. Musimy wygrać wszystkie mecze i zabrać to mini-trofeum za drugie miejsce. W mojej opinii szanse na tytuł przepadły. Musimy wziąć na siebie odpowiedzialność, teraz ważne jest zajęcie drugiego miejsca- powiedział Wojtek w rozmowie z Roma TV.

AS Roma na sześć spotkań przed końcem sezonu Serie A ma na koncie 72 punkty, do liderującego Juventusu traci, aż osiem oczek. O utrzymanie trzeciego miejsca Rzymianie będą musieli bić się z SSC Napoli, które ma 70 punktów.