Sześć bramek w meczu Piszczka

26 sty 2019, 17:43

W trakcie 19 kolejki Bundesligi swój pojedynek stoczyła Borussia Dortmund w, której gra Łukasz Piszczek oraz Hannover.

Reprezentant Polski wyszedł w pierwszym składzie drużyny BVB. Pierwsza połowa spotkania była toczona w umiarkowanym tempie z nielicznymi akcjami. Jedyną akcją godną odnotowania jest akcja, która przyniosła prowadzenie drużynie gospodarzy. Achraf Hakimi przymierzył i oddał strzał z końca pola karnego, zdobywając pierwsza bramkę w spotkaniu. Do szatni piłkarze schodzili przy stanie 1:0.

Druga połowa do 60 minuty nie zapowiadała tego, co ma się wydarzyć. Właśnie od tej minuty rozpoczyna się prawdziwy festiwal strzelecki. Achraf Hakimi podał piłkę do Marco Reusa, który niskim strzałem zdobył drugą bramkę dla BVB. Kibice prawdopodobnie nie zdążyli usiąść na swoje krzesełka po bramce Reusa, a już znowu mogli cieszyć się z gola dla swojej drużyny. W 62 minucie Mario Gotze umieścił piłkę w siatce. Nie minęło pięć minut, a piłkę z siatki musiał wyciągać bramkarz Hanoveru, ponieważ bramkę zdobył Raphael Guerreiro. W 71 minucie boisko opuścił reprezentant Polski Łukasz Piszczek, w miejsce którego wszedł Marcel Schmelzer, Honor drużyny przyjezdnej obronił w 86 Marvin Bakalorz, strzelając gola honorowego. Jak się okazało, nie był to koniec emocji, ponieważ w doliczonym czasie gry gospodarze dobili gości bramką w lewy róg bramki autorstwa Axela Witsela.

Składy:

Borussia Dortmund: Roman Burki – Łukasz Piszczek (70′ Marcel Schmelzer), Julian Weigl, Abdou Diallo, Achraf Hakimi – Axel Witsel, Thomas Delaney (79′ Mahmoud Dahoud) – Jadon Sancho, Marco Reus, Raphael Guerreiro – Mario Goetze (66′ Paco Alcacer).

Hannover 96: Michael Esser – Kevin Wimmer, Kevin Akpoguma, Waldemar Anton, Miiko Albornoz – Iver Fossum, Marvin Bakalorz – Noah-Joel Sarenren-Bazee (43′ Takuma Asano), Nicolai Mueller (75′ Tim Dierssen), Matthias Ostrzolek – Hendrik Weydandt (84′ Benjamin Hadzić).

Żółte kartki: Hakimi (Borussia) oraz Akpoguma (Hannover).