Szkocja rzutem na taśmę remisuje z Litwą, Cernych z bramką!

8 paź 2016, 22:36

Szkocja zremisowała 1:1 z Litwą w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2018. Bramkę na wagę punktu dla Litwinów zdobył napastnik Jagiellonii Białystok – Fiodor Cernych.

W drugim meczu grupy F w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 Szkocja podejmowała na własnym boisku Litwę. Gospodarze w pierwszym grupowym starciu pokonali Maltę 5:1, zaś goście podzielili się punktami ze Słowenią.

W pierwszej połowie nie byliśmy świadkami porywającego widowiska, obie drużyny grały zachowawczo, a spotkanie było typowym meczem walki. Szkoci nieco dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Mecz nabrał przysłowiowych rumieńców w 59. minucie, kiedy to po dwójkowej akcji Slivki z Cernychem napastnik Jagiellonii Białystok pokonał Marshalla. Szkoci starali się za wszelką cenę odwrócić wynik meczu, ale Litwini skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. Podopieczni Gordona Strachana dopięli jednak swego w 89. min., a gola na wagę punktu zdobył dla Szkotów James McArthur.

Lotto Ekstraklasa miała w tym spotkaniu dwóch przedstawicieli – w litewskich barwach wystąpili Fiodor Cernych oraz Edvinas Girdvainis. Obaj zawodnicy rozegrali pełne 90 minut w drużynie narodowej, jednak gwiazdą wieczoru był zdecydowanie napastnik Jagiellonii Białystok, który zdobył bramkę na wagę remisu ze Szkocją. Cernych był bliski ustrzelenia dubletu, ale jego uderzenie o włos minęło bramkę Marshalla.

Szkocja 1:1 (0:0) Litwa

Bramka: James McArthur 89′ – Cernych 59′