Szukała wrócił, Osmanlispor wygrywa. 90 minut polskiego stopera

12 mar 2016, 17:10

Mimo wyborowej ostatnio formy wielu polskich piłkarzy grających za granicą – m.in. Kamila Grosickiego, Macieja Rybusa, Roberta Lewandowskiego, nie wszyscy mogą być tak uradowani ze swojej pozycji w klubie. Dziś, po czterech miesiącach przerwy do gry w barwach Osmanlisporu wrócił Łukasz Szukała, a jego zespół wygrał 3:2.

Ostatni mecz reprezentanta Polski to spotkanie z Rizesporem, które zostało rozegrane 12 listopada. Od tego czasu Polak leczył kontuzję kolana, której doznał na listopadowym treningu swojej drużyny.Pocieszające jest to, że do tej pory – w każdym meczu, w którym Polak wystąpił, rozegrał pełne 90 minut. Czy reprezentacyjny stoper będzie miał szansę wyjazdu na Euro 2016?

W dzisiejszym spotkaniu Szukała otrzymał żółtą kartkę, ale jego zespół zwyciężył z Basaksehirem Stambuł 3:2. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Nigeryjczyk Aminu Umar, a jedno trafienie dołożył Papa N’Diaye. Dla rywali trafiali: Mehmet Batdal oraz Edin Visca. Gospodarze mieli szansę na dodatkowe trafienie, ale rzutu karnego nie wykorzystał były reprezentant Turcji – Emre Belozoglu.

Osmanlispor plasuje się obecnie na 8. pozycji w tabeli, ale traci tylko cztery oczka do miejsca dającego grę w kwalifikacjach do Ligi Europy, które zajmuje… dzisiejszy rywal. Do końca sezonu pozostało 10 kolejek, więc jest spora szansa na to, że Łukasz Szukała pomoże swojemu zespołowi w końcowej fazie sezonu.