wtorek, 28 czerwca, 2022

Szukała zagra w Polsce?!

Łukasz Szukała odchodzi z saudyjskiego Al-Ittihad FC. Obrońcą reprezentacji Polski zainteresowana jest Lechia Gdańsk. 

Arabskie media od paru tygodni informowały, że nasz rodak nie jest już mile widziany w Al-Ittihad. Taki stan rzeczy spowodowany jest przyjściem nowego trenera. Victor Piţurcă, który sprowadził Szukałę ze Steauy Bukareszt, został zwolniony, a stery w drużynie przejął inny Rumun – László Bölöni. Były szkoleniowiec Sportingu Lizbona, AS Monaco, czy PAOK-u Saloniki nie widzi dla reprezentanta Polski miejsca w drużynie, dlatego został on wystawiony na listę transferową. Na niekorzyść Szukały przemawia również fakt, że do klubu sprowadzono Sulleya Muntariego, a według nowych przepisów w składzie może wystąpić jednocześnie tylko czterech obcokrajowców.

Łukasz Szukała, poważnie myśląc o miejscu w składzie reprezentacji Polski na EURO 2016, musi rozglądać się za nowym klubem. Jego niepewną sytuację pragnie wykorzystać gdańska Lechia, która jest zainteresowana sprowadzeniem doświadczonego obrońcy. Za takim rozwiązaniem przemawia również fakt, iż Szukała urodził się w Gdańsku i wielokrotnie podkreślał swoje przywiązanie do tego miejsca.

Działacze Lechii nie są zadowoleni z postawy defensorów w pierwszych kolejkach ligowych, w których zespół stracił aż 4 bramki. Sprowadzony do klubu Mario Maloca nie spełnił oczekiwań, stając się symbolem bezradności gdańskiej defensywy. Sprowadzenie doświadczonego Łukasza Szukały miałoby rozwiązać problem nerwowości w szeregach obronnych Lechii.

Możliwym scenariuszem jest również transfer Szukały do Major League Soccer, gdzie Polak mógłby liczyć na wyższe zarobki, niż w rodzimej Ekstraklasie. Decydując się na transfer do MLS, Szukała poszedłby śladami Damiena Perquisa, który jest podstawowym obrońcą Toronto FC.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA