Strona główna Piłka nożna Szwajcarski napastnik na celowniku klubu PKO Ekstraklasy!

Szwajcarski napastnik na celowniku klubu PKO Ekstraklasy!

0
foto: eurofootballrumours.com

Okienko transferowe w Polsce powoli się zamyka, więc kluby z Ekstraklasy finalizują ostatnie transfery tej zimy. Wiele wskazuje na to, że kolejnym piłkarzem, który dołączy do naszej ligi będzie szwajcarski napastnik, Dimitri Oberlin. 

Pochodzący z Kamerunu 22-letni zawodnik, posiada obywatelstwo Szwajcarii, w barwach której występował wielokrotnie w młodzieżowych reprezentacjach. W marcu 2018 roku udało mu się nawet zadebiutować w seniorskiej reprezentacji tego kraju w towarzyskim starciu z Grecją.

Oberlin jest zawodnikiem FC Basel, w którym rozegrał łącznie 58 spotkań, notując w nich 11 bramek oraz 2 asysty. W sezonie 2017/18 wystąpił w 8 meczach Ligi Mistrzów, w których udało mu się zaliczyć cztery trafienia oraz dwie asysty, dochodząc ze swoim zespołem do 1/8 finału (2:5 w dwumeczu przeciwko Manchesterowi City).

W obecnym sezonie zawodnik wypożyczony jest do belgijskiego Zulte Waregem, w barwach którego rozegrał 22 spotkania, notując w nich trzy trafienia oraz jedną asystę. Niestety nie wiadomo, do którego klubu PKO Ekstraklasy mógłby trafić Szwajcar. Wiadomo jedynie, że chodzi o zespół z czołówki. Jego kontrakt z FC Basel wygasa wraz z końcem czerwca bieżącego roku.

Komentarze