Szymański błyszczy w Turcji. Kolejny piękny gol dla Fenerbahce [WIDEO]

22 sie 2023, 09:19

Sebastian Szymański zanotował kolejny znakomity występ w Fenerbahce Stambuł. Reprezentant Polski co prawda rozpoczął ligowy mecz z Samsunsporem na ławce rezerwowych, ale niedługo po wejściu na boisko popisał się bardzo ładnym trafieniem, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Udany początek Szymańskiego w Fenerbahce

Sebastian Szymański latem tego roku w końcu “uwolnił się” od Dynama Moskwa. Po tym, jak w ubiegłym sezonie występował na wypożyczeniu w Feyenoordzie Rotterdam i sięgnął z tym klubem po mistrzostwo Holandii, latem tego roku rozstał się z rosyjskim klubem, przenosząc się za niecałe 10 milionów euro do Fenerbahce.

Początek przygody Szymańskiego z tureckim klubem był niezwykle udany. W debiucie w Süper Lig z Gaziantep FK (2:1) zanotował asystę, a w czterech meczach w eliminacjach LKE z Zimbru Kiszyniów i NK Maribor zanotował łącznie dwa trafienia i dwie asyst.

Piękny gol Szymańskiego

W poniedziałkowy wieczór Szymański znalazł się na ławce rezerwowych w meczu drugiej kolejki tureckiej ligi z Samsunsporem. Zespół ze Stambułu prowadził od 62. minuty po trafieniu Edina Dzeko. Reprezentant Polski pojawił się na murawie w 85. minucie.

Szymański po raz kolejny potwierdził, że świetnie wpasował się w nową drużynę. W ósmej minucie doliczonego czasu gry ustalił wynik spotkania na 2:0, popisując się bardzo ładnym trafieniem. 24-latek efektownie przelobował bramkarza rywali, strzelając debiutancką bramkę w Süper Lig.

Po dwóch ligowych kolejkach Fenerbahce Stambuł z kompletem punktów jest liderem tureckiej ligi. Teraz przed ekipą prowadzoną przez Ismaila Kartala wyzwanie w postaci walki o awans do fazy grupowej LKE. W 4. rundzie eliminacji zmierzy się bowiem z Twente Enschede.

Ciekawe wzmocnienie Pogoni Szczecin. Norweg z występami dla reprezentacji i w Premier League