Szymański i wymarzony debiut w Feyenoordzie. Dwie asysty Polaka!

8 sie 2022, 07:44

Sebastian Szymańśki przepięknie rozpoczął swój pobyt w Rotterdamie. Polak dwukrotnie asystował przy golach kolegów z drużyny, a Feyenoord wygrał z Vitesse 5:2. Tak się kupuje serca sympatyków w Holandii.

Przeprowadzka do Eredivisie

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Szymańskiego łączono od dawna z poważnymi europejskimi firmami piłkarskimi. W medialnych doniesieniach przewijały się nazwy takich marek, jak: Real Sociedad, Sevilla FC, Real Betis czy Hertha Berlin. Niespodziewanie pomocnik wybrał zupełnie inny kierunek rozwoju i zamienił Dynamo Moskwa na Feyenoord Rotterdam.

Wprawdzie 23-latek przeniósł się do Eredivisie tylko na zasadzie rocznego wypożyczenia, ale lepsze takie „tylko” niż każde nic. To może być milowy krok w karierze młodego polskiego zawodnika i okazja do pokazania się również na arenie międzynarodowej. Właściwie nasz rodak już w pierwszym spotkaniu ligowym potwierdził, że szybko zaaklimatyzował się w nowym otoczeniu.

Szymański dwukrotnie asystuje

W niedzielę Feyenoord rozgrywał wyjazdowy pojedynek ligowy przeciwko Vitesse. Wszyscy czekali na debiut Szymańskiego, który wybiegł w podstawowej jedenastce drużyny. Gospodarze lepiej rozpoczęli rywalizację i w 19. minucie prowadzili 1:0 po trafieniu Manhoefa. Wkrótce przyjezdni przejęli inicjatywę, a Szymański popisał się asystą przy golu Walemarka.

W 41. minucie współzawodnictwa polski pomocnik idealnie dośrodkował na głowę Danilo, który zamienił dobrą centrę na gola. 23-latek opuścił plac gry w 65. minucie, gdy na boisku zastąpił go Toornstra. Mecz zakończył się rezultatem 5:2 dla Feyenoordu.

W drugiej kolejce spotkań ekipa z Rotterdamu podejmie Heerenveen.

Sebastian Szymański już w nowym klubie. Koniec z grą w Rosji?