Strona główna Piłka nożna Europejskie puchary Szymon Marciniak jednym z sędziów meczu o Superpuchar Europy!

Szymon Marciniak jednym z sędziów meczu o Superpuchar Europy!

2

Szymon Marciniak otrzymał kolejny kredyt zaufania. Polski sędzia pojedzie do Norwegii i 9 sierpnia będzie w centrum wydarzeń meczu o Superpuchar Europy w Trondheim.

UEFA opublikowała rozpiskę sędziów, którzy zostali wybrani do meczu o Superpuchar Europy między Sevillą FC, a Realem Madryt, a wśród nich znalazło się miejsce dla dwóch Polaków. Na arbitra głównego został wybrany Serb – Milorad Mazić, na bokach pomagać mu będą jego rodacy – Milovan Ristić i Dalibor Djurdjević, a sędzią technicznym będzie Szymon Marciniak, natomiast rezerwowym liniowym również Polak – Tomasz Listkiewicz.

Mecz o Superpuchar Europy to kolejne wielkie wydarzenie, w którym bierze udział Szymon Marciniak. Wcześniej miał szansę prowadzić spotkania fazy grupowej i pucharowej Ligi Mistrzów, trzy mecze piłkarskich Mistrzostw Europy we Francji, a w półfinale, w którym Walia mierzyła się z Portugalią, był sędzią technicznym.

Mecz o Superpuchar Europy pomiędzy dwoma hiszpańskimi klubami – Sevillą FC i Realem Madryt, zostanie rozegrany 9 sierpnia o godzinie 20:45 na Lerkendal Stadion w norweskim mieście – Trondheim.

Komentarze