Szymon Marciniak poprowadzi hit na MŚ 2022! Zaraz po meczu Polaków

Aktualizacja: lis 24 2022, 21:50
lis 24 2022, 17:39

Wiadomo już kiedy jedyny polski sędzia główny obecny na Mistrzostwach Świata w Katarze rozpocznie swoją pracę na turnieju. Szymon Marciniak poprowadzi spotkanie grupy D pomiędzy reprezentacjami Francji oraz Danii. Przy liniach bocznych wspierać go będą Tomasz Listkiewicz oraz Paweł Sokolnicki. Mecz ten odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00.

Polacy posędziują w meczu Francja – Dania

Nazwisko Szymona Marciniaka jest jednym z najmocniejszych nazwisk wśród całej obsady sędziowskiej obecnej na mundialu. Polak był poważnie brany pod uwagę do poprowadzenia meczu otwarcia pomiędzy Katarem i Ekwadorem. Ostatecznie padło na Daniele Orsato.

Zespół sędziowski prowadzony przez Marciniaka nie był przypisany do żadnego spotkania w 1. kolejce fazy grupowej. Wiadomo już, że pierwszym starciem, przy jakim zatrudniona zostanie polska trójka, będzie starcie Francji z Danią.

Marciniak, Listkiewicz i Sokolnicki mają już spore doświadczenie w pracy na dużych turniejach. Ich portfolio uzupełniają mecze na Euro 2016 oraz poprzednim mundialu rozgrywanym w Rosji. Brakuje jedynie minionego Euro, ale o ich nieobecności nie zadecydowała jakość pracy, a problemy zdrowotne Szymona Marciniaka.

Spotkanie Francji z Danią odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 czasu polskiego, czyli około godzinę po meczu Polaków z Arabią Saudyjską.

Polski zespół sędziowski może się spodziewać, że jeśli każdy z przypisanych pojedynków poprowadzi na swoim standardowym poziomie, to będzie poważnie brany pod uwagę do pracy przy kluczowych meczach turnieju.

Marciniak zarobi spore pieniądze. Honorarium może wzrosnąć

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA