Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa T-Mobile Ekstraklasa: Pogoń Szczecin – Podbeskidzie

T-Mobile Ekstraklasa: Pogoń Szczecin – Podbeskidzie

0

Sobota, a więc kolejna dawka piłkarskich emocji związanych z naszą rodzimą ligą. Tym razem pod lupę biorę mecz Pogoni ze Szczecina, która u siebie podejmie ‘Górników’ z Bielska-Białej.

Pogoń w tabeli zajmuje miejsce 8., Podbeskidzie miejsce 10. Pogoń gra u siebie – co za tym idzie, w tym przypadku, staje się faworytem. Podopieczni  Jána Kociana u siebie przegrali jeden mecz, z Wisłą Kraków 3:0. Jednak spotkanie to można uznać za wpadkę piłkarzy Pogoni, nie zapominajmy, że ostatnie trzy mecze na własnym terenie wygrali, tracąc dwa gole, a strzelając siedem. Wyższość ‘Portowców’ musiała uznać m.in. Legia Warszawa.
Jak już wspomniano – Podbeskidzie zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli i wydaje się, że po tej kolejce nie poprawią swojego dorobku punktowego. ‘Górale’ na wyjeździe sprawują się mizernie, co prawda gole strzelają, bo wynik 11 to średnio ponad jeden gol na mecz wyjazdowy. Tylko co z tego, skoro tracą ich więcej, średnio prawie dwa poza domem. Mizerię i to w dodatku bez ogórków, jaką prezentują zawodnicy Podbeskidzia na wyjeździe potwierdza forma ekipy prezentowana w ostatnich trzech meczach wyjazdowych – dwie porażki i remis. Kolejny argument, który opowiada się za nieuniknioną porażką z Pogonią to fakt, że nie wygrali z ‘Portowcami’ w Szczecinie od ponad czterech lat.

Najciekawsze sobotnie spotkanie w Ekstraklasie. Transmisja meczu na nSport od godziny 15:30.

 

Ostatnie spotkania tych drużyn:

23.09.13 TMO Pogoń Szczecin Podbeskidzie B-B 2 : 1
01.12.12 TMO Pogoń Szczecin Podbeskidzie B-B 2 : 0
26.09.10 LIG Pogoń Szczecin Podbeskidzie B-B 1 : 3
15.08.09 LIG Pogoń Szczecin Podbeskidzie B-B 2 : 2
13.04.05 PUC Pogoń Szczecin Podbeskidzie B-B 1 : 0

 

żródło: własne/livesports.pl