Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa T-Mobile Ekstraklasa powraca!

T-Mobile Ekstraklasa powraca!

0

Po przerwie na reprezentację czas na kolejne zmagania naszych ekstraklasowych ekip. Dziś rusza 16. kolejka T-Mobile Ekstraklasy!

Ruch Chorzów vs. Śląsk Wrocław

Od godziny 18 na boisku przy ulicy Cichej w Chorzowie drużyna tamtejszego Ruchu rozgrywać będzie swoje spotkanie przeciwko Śląskowi Wrocław. Ostatni raz obie ekipy spotkały się w Chorzowie 22.09.2013 roku, wtedy padł remis 1:1. Lecz teraz nie jest zaskoczeniem, że to właśnie goście są faworytem tego meczu. Wszystkie statystyki przemawiają na korzyść Wrocławian. Przede wszystkim słabe wyniki Ruchu w meczach u siebie. Chorzowianie rozegrali w tym sezonie 6 spotkań u siebie z czego jedno wygrali (ostatnio z Jagiellonią 5:2), jedno zremisowali i aż 4 przegrali, przy bilansie bramkowym 7:8.
Śląsk Wrocław natomiast nie rozpieszcza swoich kibiców w meczach wyjazdowych. Są faworytem, bo mają lepszych piłkarzy, są wyżej w tabeli i generalnie ich morale są wyższe. Drużyna Śląska strzela więcej goli na wyjazdach niż Ruch u siebie. Z siedmiu meczy, które rozegrali nie na swoim terenie wygrali tylko dwa. To nic. Strzelają dużo goli, będą dziś szturmować bramkę gospodarzy.

Transmisja meczu w nSport oraz C+Family. Rozpoczęcie zmagań o godzinie 18.

GKS Bełchatów vs. Legia Warszawa

To będzie prawdziwa uczta w Bełchatowie. Przyjeżdża lider, przyjeżdża Legia, przyjeżdża też drużyna, którą Bełchatowianie pokonali w ostatnim ich meczu 1:0. Wydaje się, że dziś mogą chociażby nie przegrać, bo Bełchatowianie jeszcze u siebie w tym sezonie nie przegrali, a mają już za sobą osiem meczy na własnym obiekcie. Przy bilansie bramek 8:2 niewielu goli możemy spodziewać się po drużynie gospodarzy, ale remis jest jak najbardziej w zasięgu tej drużyny. W ostatni meczu zremisowali u siebie z Cracovią 1:1.
Absurdalnie brzmi remis GKS, kiedy spojrzymy na Legią, która na wyjeździe jeszcze nie zremisowała. Przeplatają się zwycięstwa z porażkami. Patrząc na ostatni mecz wyjazdowy Legii, dziś powinna być wygrana. Legioniści tracą średnio jednego gola na wyjeździe, strzelając średnio dwa. Rozegrali do tej pory siedem meczów na wyjeździe, 4 wygrane, 3 porażki. Ostatni mecz Legii zakończył się porażką w Szczecinie 1:2.

Transmisja meczu w C+Sport. Rozpoczęcie zmagań o godzinie 20:30.