Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa T-ME: Przełamanie Zawiszy czy Śląska?

T-ME: Przełamanie Zawiszy czy Śląska?

0

Startujemy z 18. kolejką T-Mobile Ekstraklasy. Inauguracja w Bydgoszczy o godzinie 18:00, gdzie piłkarze Mariusza Rumaka podejmą na własnym stadionie Śląsk Wrocław.

W piątek Śląsk Wrocław zmierzy się ze znajdującym się w coraz gorszej sytuacji Zawiszą Bydgoszcz. Outsider rozgrywek ma na koncie zaledwie dziewięć punktów, choć ostatnie dwa mecze w lidze mogą napajać optymizmem sympatyków Zawiszy. W poprzedniej kolejce bezbramkowo zremisował z innym zespołem z czołówki – Jagiellonią. Wcześniej Zawisza podzielił się punktami z Koroną Kielce. Kolejny punkt może okazać się bardzo cenny, jednak każdy mecz bez zwycięstwa będzie oddalał Bydgoszczan od bezpiecznej strefy.

Z kolei Śląsk, jeśli chce myśleć o pogoni za warszawską Legią, musi wrócić do wygrywania – zawodnicy Tadeusza Pawłowskiego nie zanotowali zwycięstwa w ostatnich trzech spotkaniach. W 17. kolejce Wrocławianie przegrał z Ruchem Chorzów. Co ciekawe, w ostatnich trzech meczach przeciwko Zawiszy na boisku w Bydgoszczy, Śląsk przegrał wszystkie trzy mecze nie zdobywając gola.

Początek meczu o godzinie 18, transmisja z tego spotkania w Canal+Family oraz nSport.