Tak austriackie media zareagowały na porażkę z Polską

22 mar 2019, 10:23

Reprezentacja Polski w inauguracyjnym meczu eliminacji do mistrzostw Europy 2020 pokonała w Wiedniu Austrię 1:0. Tym samym “Biało-czerwoni” przerwali niesamowitą serię meczów bez porażki w eliminacjach do Euro…Przegrana Austriaków zabolała oczywiście tamtejsze media, które tak zareagowały na rozpoczęcie drogi do mistrzostw…

„Heute”: Była walka, ale przegrana

Austria musiała pokonać Polskę w Wiedniu. Złotego gola dla rywali strzelił jednak Krzysztof Piątek. Już po pierwszej kolejce znajdujemy się na przedostatniej pozycji w naszej grupie. Mamy dziewięć meczów do tego, by odrobić straty. Trzeba zacząć to robić już w niedzielę w Izraelu.

„Sport24.at”: Gorzki początek

Na inaugurację eliminacji mistrzostw Europy Austria doznała gorzkej porażki z Polską (0:1). Początek meczu został zdominowany przez naszą drużynę, która w tej fazie była bardzo groźna. Za każdym razem na posterunku był jednak Wojciech Szczęsny. My nie potrafiliśmy wybronić się w 68. minucie kiedy naszego bramkarza pokonał Krzysztof Piątek, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Od tego momentu desperacko dążyliśmy do wyrównania. Mieliśmy okazje, ale bramka nie padła. Polacy mogą za to świętować pierwszą wygraną pod wodzą Jerzego Brzęczka. Rywale przerwali też naszą imponującą serię: po 13 meczach bez porażki w el. ME w końcu zostaliśmy pokonani.

„Die Presse”: Austria uległa Polsce

Nasi piłkarze przed przerwą mieli mecz pod zdecydowanie większą kontrolą, ale nie potrafili wypracować sobie żadnej zaliczki. Po 13 meczach bez porażki w eliminacjach mistrzostw Europy znowu zaznaliśmy tego uczucia. W niedzielę musimy pokonać na wyjeździe Izrael.

„Kronen Zeitung”: Domowa porażka! Polacy popsuli nam początek eliminacji

Początek walki o wyjazd na mistrzostwa Europy w 2020 roku źle się dla nas ułożył. David Alaba i spółka przegrali 0:1 na oczach ponad 40 tysięcy widzów na stadionie Ernsta Happela w Wiedniu. Pierwszy kwadrans był zdecydowanie dla nas. Nasi zawodnicy zdominowali rywali, ale nic z tego nie wyniknęło. W 68. minucie Krzysztof Piątek wcisnął piłkę do naszej bramki, strzelił złotego gola dla gości. Austria jest pod presją już po pierwszym spotkaniu w tych eliminacjach.

“Der Standard”: Austria przegrywa z Polską na początek eliminacji

Minimalna porażka z solidną Polską – na koniec Marc Janko zmarnował świetną szansę. Trener Polaków Jerzy Brzęczek spodziewał się, że mecz nie będzie piękny i jego przewidywania się sprawdziły. Bramka Krzysztofa Piątka pokazała nam, jak gorzki potrafi być futbol. Wyrównać się nie udało, po części dlatego, że sędzia nie przyznał Austrii karnego po faulu Kędziory na Grillitschu. Rezerwowy Janko był bliski szczęścia po dośrodkowaniu Woebera, a w doliczonym czasie gry Szczęsny obronił “granat” Alaby”.

“Oesterreich” (OE24.at): Gorzka porażka w meczu z Polską

Na start eliminacji EURO 2020 Austria doświadczyła na wiedeńskim stadionie Ernsta Happela gorzkiej porażki z Polską. Zostaliśmy pokonani przez faworytów grupy, a jedyną bramkę w meczu zdobył gwiazdor AC Milan Krzysztof Piątek. Pierwsza faza meczu była całkiem dobra, zdominowana przez nasz zespół. Polacy grali pasywnie, dopiero po około 20 minutach ruszyli odważniej do przodu. Im bliżej było końca pierwszej połowy, tym częściej gra toczyła się pod bramką Austrii.

Laola1.at: Rozczarowujący start Austriaków

Nasza drużyna rozpoczęła obiecująco, ale potem jej gra się pogorszyła, a Polacy urośli w siłę. Objęli prowadzenie po główce jokera Krzysztofa Piątka. Zaraz potem Austria nie otrzymała rzutu karnego po ewidentnym karnym na Grillitschu. Szansę na wyrównanie miał jeszcze rezerwowy Marc Janko, jednak z trzech metrów uderzył obok bramki.