TBL: Anwil górą w derbach kujawskich

17 sty 2015, 20:01

Derby Kujaw zakończyły się zwycięstwem Anwilu Włocławek.

Pierwsza połowa należała do drużyny z Włocławka. Bardzo dobrze spisywali się Deonta Vaughne i Chase Simon. Drużyna gości wciąż jednak siedziała im na ogonach, głównie za sprawą pary Franklin – Corbett.

Druga partia przesunęła szalę zwycięstwa na stronę toruńskiej drużyny. Wciąż bardzo dobrze grał Corbett, a dołączył do niego Sean Denison. Chase Simon nie pozwalał jednak uciec drużynie gości, dzięki czemu po trzeciej kwarcie Torunianie prowadzili jedynie dwoma punktami. Pod koniec czwartej kwarty Włocławianom udało się doprowadzić do remisu, a nawet wyjść na ponowne prowadzenie.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Obie drużyny dużo zbierały i grały zespołowo, ale ostatecznie to drużyna gospodarzy zwyciężyła, pokonując Torunian 78:76.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie gospodarzy był Chase Simon – 21 punktów, 1 zbiórka, 1 asysta. Wśród zawodników gości na uznanie zasłużył Corbett – 24 punkty, 1 zbiórka, ale bardzo dobrze zagrał też Wiliam Franklin – 21 punktów, 8 zbiórek, 8 asyst.

Anwil Włocławek – Polski Cukier Toruń 78:76 (17:18; 23:15; 19:28; 19:15)

Anwil Włocławek: Hajrić 3, Crosariol 8, Eitutavicius 1, Simon 21, Vaughn 16, Wysocki 16, Raczyński, Witliński, Surmacz 13.

Polski Cukier Toruń: Nowakowski 2, Sulima 5, Zyskowski 3, Comagić 4, Lisewski, Sroka 1, Denison 12, Corbett 24, Jankowski, Perka 4, Franklin 21.