TBL: Czarne pantery znów pokazały pazury

10 sty 2015, 20:41

Spotkanie w Hali Gryfia pomiędzy Energą Czarnymi Słupsk a Polpharmą Starogard Gdański przyniosło dwa punkty Słupszczanom.

Mecz rozpoczął się minutą ciszy, by uczcić kolejną rocznicę śmierci młodego 13-letniego kibica Przemka Czai, który zginął, wracając z meczu Energi Czarnych Słupsk z AZS Zagaz Koszalin.

Pierwsze punkty w meczu zdobył Starogard Gdański. Początkowo obie drużyny skutecznie pokazywały swoje możliwości w rzutach za 3, przez co wydawało się, że mecz będzie wyrównany. Jednak Polpharma stopniowo budowała coraz większą przewagę dzięki dobrej grze zespołowej. Również w drugiej kwarcie prym wiodła drużyna gości. Energa zaczęła jednak odrabiać straty, głównie dzięki rzutom Karola Gruszeckiego. Końcówka kwarty to ponownie obustronna seria rzutów za trzy.Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 49:47 dla Polpharmy.

Po przerwie na parkiet słupska drużyna wyszła zupełnie odmieniona. Świetnie spisywała się para Mokros – Eziukwu. Dzięki ich grze oraz efektownemu wsadowi Kyle’a Shiloh’a Czarni doprowadzili do remisu. Kolejne minuty to ciągła walka o prowadzenie w meczu. W drużynie gości bardzo dobrze grali Miles i Meier, którzy przede wszystkim dzięki rzutom wolnym próbowali dogonić przeciwników. Jednak to nie wystarczyło, ponieważ kolejny świetny mecz rozegrał Karol Gruszecki. To był jego przysłowiowy “dzień konia” – zdobył 35 punktów i 8 zbiórek. I to właśnie jego gra pozwoliła wygrać Słupszczanom 90:85.

Najlepszymi zawodnikami gości byli Anthony Miles – 24 punkty, 2 zbiórki i 4 asysty oraz Tony Meier, który uzyskał double-double – 23 punkty, 12 zbiórek i 1 asysta. W drużynie gospodarzy wyróżniali się przede wszystkim Karol Gruszecki oraz Jerel Blassingame, który miał 6 zbiórek oraz 10 asyst.

Energa Czarni Słupsk – Polpharma Starogard Gdański 90:85 (13:19; 34:30; 25:21; 18:15)

Energa Czarni Słupsk: Shiloh 12, Blassingame, Nowakowski 6, Eziukwu 19, Śnieg 2, Seweryn, Mokros 9, Trajkovski 4, Borowski 3, Gruszecki 35

Polpharma Starogard Gdański: Miles 24, Sapp 9, Kukiełka, Lebiedziński, Długosz, Struski, Bochno 13, Jarmakowicz 16, Meier 23.