TBL: Emocjonujący mecz w Starogardzie Gdańskim! Double-double Milesa i Meiera!

24 sty 2015, 18:42

W meczu pomiędzy Polpharmą Starogard Gdański a Polfarmexem Kutno zwyciężyli gospodarze!

Już od pierwszych minut drużyna gospodarzy grała bardzo dobrze, Tony Meier i Anthony Miles zbierali ważne piłki i co chwilę trafiali za trzy punkty. Pod koniec kwarty wśród gości “obudził się” Kwamain Mitchell, a dobrą zmianę przyniósł Kevin Fletcher, dzięki którym Polfarmex doprowadził do remisu. Jednak w ostatnich sekundach Miles “dopisał” do swojego konta kolejną “trójkę”, dzięki czemu pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 29:26 dla gospodarzy.

Druga kwarta zaczęła się lepiej dla drużyny gości, którzy dzięki rzutom Fletchera wyszli na prowadzenie. W połowie kwarty gospodarzom udało się jednak szybko odrobić straty i odzyskać przewagę. Po pierwszej połowie wynik na tablicy wskazywał 48:44 dla Polpharmy.

W trzeciej kwarcie kolejne punkty zdobywali Jessie Sapp z Polpharmy oraz Patrik Auda z Polfarmexu. Również Mitchell “powrócił” z kolejną trójką i lay-upem, bowiem w trakcie drugiej kwarty nie zdobył ani jednego punktu, mimo usilnych prób. Dzięki tym rzutom Polfarmex znów wyszedł na prowadzenie, jednak gospodarze nie pozwalali im zbytnio “uciec”. Tym razem kwarta zakończyła się 68:64 dla gości.

W czwartej kwarcie gospodarze szybko odzyskali prowadzenie i zaczęli ponownie odbudowywać swoją przewagę. Nawet kolejne punkty Mitchella nie mogły pomóc drużynie gości, albowiem bardzo dobre spotkanie rozgrywał Miles, który miał double-double. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 92:83 dla gospodarzy.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był dzisiaj Anthony Miles, który zdobył 27 punktów, 10 zbiórek, 6 asyst. Bardzo dobrze zagrali też Jessie Sapp – 18 punktów, 7 zbiórek, 8 asyst oraz Tony Meier, który też miał double-double – 14 punktów, 11 zbiórek, 2 asysty. Natomiast wśród goście świetnie spisywał się Kwamain Mitchell – 26 punktów, 2 zbiórki, 5 asyst.

Polpharma Starogard Gdański – Polfarmex Kutno 92:83 (29:26; 19:18; 16:24; 28:15)

Polpharma Starogard Gdański: Miles 27, Robak 2, Sapp 18, Kukiełka 10, Długosz, Bochno 8, Jarmakowicz 7, Meier 14, Strzelecki 6.

Polfarmex Kutno: Grochowski 6, Malczyk 3, Auda 10, Łączyński 8, Wołoszyn 12, Mitchell 16, Bartosz 4, Johnson 2, Fletcher 12.