TBL: Kolejne zwycięstwo Pierników

10 sty 2015, 20:08

Mecz pomiędzy Polfarmexem Kutno i Polskim Cukrem Toruń zakończył się lepiej dla Torunian.

Pierwszymi punktami popisali się gracze Polfarmexu – za trzy rzucił Malczyk przy asyście Batki. Początkowo to Kutnianie grali lepiej, ale Polski Cukier szybko zaczął wychodzić na prowadzenie, doprowadzając do kilkupunktowej przewagi. Kwarta pierwsza zakończyła się wynikiem korzystnym dla Torunian. Nie przeszkodziła im nawet zerowa skuteczność w rzutach za 3, ponieważ świetnie spisywali się gracze podkoszowi – Denison i Sulima mieli po 4 zbiórki. W drugiej kwarcie niewiele się zmieniło, Torunianie wciąż budowali swoją przewagę, natomiast Polfarmex próbował odrabiać straty. Po pierwszej połowie wynik na tablicy wskazywał 37:33 dla Polskiego Cukru.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Krzysztof Sulima dołożył kilka punktów i zbiorek na konto swojej drużyny. Natomiast u gospodarzy świetnie spisywał się Wołoszyn, który tylko w trzeciej kwarcie rzucił trzy trójki, dorzucając jeszcze jedną w ostatniej części. W drużynie gości z boiska zszedł Marcin Sroka, który przekroczył limit fauli. Jednak nawet to nie pomogło Kutnianom, ponieważ swoją drużynę świetnie prowadził William Franklin (13 punktów, 7 zbiórek, 7 asyst). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 80:70 dla zespołu z Torunia.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Bartłomiej Wołoszyn – 21 punktów, 3 zbiórki i 3 asysty. Na wyróżnienie zasługuje również Kwamain Mitchell – 12 punktów,7 zbiórek i 5 asyst. W drużynie gości na oklaski zasługują Krzysztof Sulima – 15 punktów, 9 zbiórek i 1 asysta oraz Sean Denison – 17 punktów i 8 zbiórek.

Polfarmex Kutno – Polski Cukier Toruń – 80:70 (13:16; 20:21; 19:26; 18:17)

Polfarmex Kutno: Pawlak, Jakóbczyk 2, Jarecki 1, Grochowski 2, Malczyk 7, Auda 12, Sobczkak, Wołoszyn 21, Mitchell 12, Batka, Bartosz 8, Johnson 5

Polski Cukier Toruń: Nowakowski, Sulima 15, Zyskowski 8, Comagic 3, Radwański, Lisewski 4, Sroka 8, Denison 17, Corbett 12, Jankowski, Perka, Franklin 13