Teo z bramką, Anderlecht z porażką

10 maj 2018, 17:06

Łukasz Teodorczyk rozegrał całe spotkanie i strzelił gola dla Anderlechtu. Jego klub przegrał jednak w hicie ligi belgijskiej ze Standard Liege 1:3.

Gospodarze zostali po raz pierwsi zaskoczeni w 48. minucie spotkania. Wtedy bramkę dla Standardu strzelił Edimilson Junior. Ledwie trzy minuty później na 2:0 dla gości podwyższył Renaud Emond. Nadziej na zwycięstwo dla Fiołków, przywrócił polski napastnik. W 63. minucie Łukasz Teodorczyk strzelił kontaktową bramkę na 1:2. To było wszystko, na co było stać obecnego mistrza Belgii w tym meczu. W 78. minucie drugi raz w spotkaniu piłkę do siatki wpakował Edimilson Junior.

Anderlecht zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Standard Liege jest drugi, traci do Club Brugge jeden punkt i ma jeden mecz rozegrany więcej. Do zakończenia rozgrywek pozostaje cztery kolejki.

RSC Anderlecht — Standard Liege 1:3 (0:0)