Termalica lepsza od mistrza II ligi czeskiej

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:36
2 lip 2016, 12:00

Termalica Bruk-Bet Nieciecza w swoim kolejnym sparingu przed startem Ekstraklasy pokonała mistrza II ligi czeskiej, MFK Karvina 3:1.

Polska drużyna była minimalnym faworytem i na szczęście potwierdziła to na boisku. Prowadzenie Termalice już w 17. minucie dał 21-letni Łotysz, Vladislavs Gutkovskis. Niestety, jeszcze w pierwszej połowie, a w zasadzie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Karvina zdołała doprowadzić do remisu, a strzelcem bramki został Lukas Budinsky.

W drugiej połowie długo utrzymywał się wynik remisowy jednak sama końcówka należała już do podopiecznych Czesława Michniewicza. Najpierw w 89. minucie Artem Putivtsev, a 60 sekund później David Guba dali naszej drużynie zwycięstwo 3:1.