Termalica z premierowym zwycięstwem!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:21
7 sie 2015, 22:27

Termalica Bruk Bet Nieciecza odniosła swoje pierwsze historyczne zwycięstwo w Ekstraklasie. Pokonała 1-0 (1-0) Zagłębie Lubin po golu najnowszego transferu klubu, Pavola Stano.

Termalica przystępująca do tego spotkania w roli gospodarza oraz w dodatku po trzech porażkach z rzędu rozpoczęła bardzo ofensywną grą. Już w 8. minucie meczu po jednym z kontrataków ekipy Słoni, Tomasz Foszmańczyk oddał dobry strzał, czym zmusił bramkarza Zagłębia do sparowania piłki na rzut rożny. Kilka minut później zespół gości nie miał już takiego szczęścia. Termalica wykonywała rzut wolny. Dośrodkowana w pole karne piłka padła łupem Wojciecha Kędziory w pojedynku główkowym, ale to Pavol Stano sprytnie się ustawił oraz celnie uderzył na bramkę Zagłębia. W 15. minucie piłka zatrzepotała w sieci. Termalica wyszła na prowadzenie.

Po zdobyciu bramki do przerwy to zespół gospodarzy miał więcej klarownych sytuacji z gry, niż Zagłębie. W 19. minucie Kędziora strzelał na bramkę, ale Forenc dobrze odbił piłkę.

W drugiej połowie zespół Zagłębia również nie pokazał nic ciekawego w swojej grze. Za to Termalica mogła i powinna udokumentować swoją przewagę jeszcze wyższym wynikiem. W 58. minucie spotkania po podaniu Babiarza, Drozdowicz wymanewrował obrońcę gości, ale ostatecznie trafił tylko w bramkarza. Wynik mógł zostać rozstrzygnięty w 84. minucie. Po świetnej akcji Biskupa skrzydłem, który przedarł się przez obronę z piłką. Wstrzelona piłka padła łupem Dalibora Plevy, który w znakomitej sytuacji obił jedynie słupek bramki Forenca.

Termalica Bruk Bet Nieciecza – Zagłębie Lubin 1-0 (1-0)
15′ Stano

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Nowak – Fryc, Sołdecki, Stano, Ziajka – Babiarz, Pleva – Drozdowicz (Paluchowski), Foszmańczyk (Kupczak), Plizga – Kędziora (Biskup)

KGHM Zagłębie Lubin: Forenc – Todorovski (Zbozień), Jach, Guldan, Cotra – Piątek, Tosik (Woźniak), Janoszka, Rakowski, Janus (Vlasko) – Papadopulos.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).