Test w defensywie zaliczony. Polska remisuje z Urugwajem

10 lis 2017, 22:43

Polska zremisowała z Urugwajem 0:0, w spotkaniu towarzyskim rozegranym na stadionie PGE Narodowym. Mecz ten był ostatnim w kadrze dla Artura Boruca, który w 44. minucie przy szpalerze kolegów i owacji na stojąco kibiców opuścił plac gry.

W pierwszej połowie zarówno Polska jak i Urugwaj stworzyli sobie wiele podbramkowych sytuacja, jednak żadna z nich nie przyniosła zamierzonego efektu. Najlepsza była w 9. minucie kiedy po rzucie rożnym jeden z Urugwajczyków niefortunnie interweniował i trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Martina Silvę. W 35. minucie kapitalną paradą popisał się bohater tego spotkania Artur Boruc, który broniąc strzał Gastono Silvy uratował nas przed stratą bramki. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem sędziego w tej części gry, Artur Boruc zszedł z boiska zmieniony przez Łukasza Fabiańskiego. Był to 65 mecz “Króla Artura” w reprezentacji Polski.

Po przerwie zespół Adama Nawałki spokojnie konstruował akcję ofensywne, chcąc uśpić rywala. W 54. minucie z ostrego kąta uderzał Jakub Błaszczykowski, jednak próba ta była minimalnie niecelna. Rywale z Ameryki Południowej niewiele pokazali w ofensywie i nie utrzymywali się zbyt długo przy piłce, więc konfrontacja ta była dla nas znakomitą okazją do sprawdzenia schematów w ataku pozycyjnym. Po kwadransie od wznowienia gry bardzo dobrą okazję miał Kamil Wilczek, który zamykał dośrodkowanie Bartosza Bereszyńskiego. Napastnik Brondby IF nie miał zbyt łatwej pozycji, pomimo tego oddał on celny strzał, jednak skutecznie interweniował Martin Silva. W 80. minucie w podobnej sytuacji znalazł się Kamil Grosicki, ale trafił on jedynie w boczną siatkę.  Przewaga gospodarzy była w tym spotkaniu widoczna, nie przełożyło się to jednak na wynik i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Polska – Urugwaj 0:0

Polska: Boruc (45. Fabiański)– Jach, Glik, Cionek (46. Jędrzejczyk), Rybus, Krychowiak, Góralski (70. Zieliński), Bereszyński, Grosicki (90. Makuszewski), Wilczek (67. Świerczok), Błaszczykowski (75. Mączyński).

Urugwaj: Martín Silva – Varela, Giménez, Lemos, Gastón Silva, Bentancur, Nández (68. Sanchez), Vecino, De Arrascaeta (74. Gomez), Pereiro (60. Rodriguez), Cavani.