The Championship: Ekipa z Polakiem w składzie liderem dzięki wygranej w końcówce!

Aktualizacja: 25 sty 2023, 11:11
27 lis 2019, 01:25

Podczas gdy większość fascynowała się znakomitymi spotkaniami w ramach Ligi Mistrzów UEFA, na zapleczu Premier League też działo się sporo. Leeds United z Mateuszem Klichem na murawie pokonało na wyjeździe Reading FC 1-0 i wskoczyło na fotel lidera. Grali też inni Polacy.

“Pawie” długo męczyły się z osiemnastą w tabeli ekipą z Reading. Decydujące trafienie padło dopiero w 87. minucie, dzięki akcji zakończonej przez Jacka Harrisona. Gol ten był o tyle ważny, że dał ekipie Mateusza Klicha miejsce na pozycji lidera The Championship, przynajmniej do dzisiejszego spotkania pomiędzy West Bromwich Albion, które w tym momencie traci do Leeds jeden punkt, a Bristol City.

Reprezentant Polski na boisku spędził 66 minut, po czym został zastąpiony przez Ezgjana Alioskiego.

Reading FC – Leeds United 0-1
Jack Harrison 87′.

Gorzej wyglądały wyniki innych naszych rodaków, Derby County Krystiana Bielika musiało uznać wyższość Fulham FC aż 0-3. Huddersfield Town z Kamilem Grabarą zremisowało 1-1, a Bartosz Białkowski i jego Millwall FC również podzieliło się punktami, z finalnym wynikiem meczu 2-2. Pozytywnym aspektem jest to, że cała trójka rozegrała pełne 90 minut na murawach zaplecza Premier League.

Fulham FC – Derby County 3-0
Bobby Reid 7′, Aleksandar Mitrović 40′, Tom Cairney 89′.

Huddersfield Town – Swansea City 1-1