The New Saints z Pucharem Walii! Cieślewicz z asystą w finale

2 maj 2016, 18:59

Piłkarze The New Saints zdobyli po raz szósty w historii Puchar Walii. W finale zespół Adriana Cieślewicza pokonał 2:0 Airbus UK Broughton. Polak w barwach triumfatora rozegrał całe spotkanie.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był zespół The New Saints, który niedawno sięgnął po mistrzostwo kraju. Jednak kibice obu drużyn wciąż mieli w pamięci ostatnie bezpośrednie starcie – wówczas lepsi okazali się piłkarze Andy’ego Preece’a, którzy wygrali 3:2. Dla zawodników Airbusa miało to być spotkanie o być albo nie być w europejskich pucharach. Rozgrywki ligowe zakończyli na 6. miejscu, dlatego tylko sięgnięcie po krajowy puchar dałoby im możliwość gry w eliminacjach do Ligi Europy.

Polscy kibice liczyli na dobry występ Cieślewicza. 25-latek występujący na pozycji napastnika w ostatnim meczu ligowym przeciwko Llandudno FC zdobył hat-tricka. Jednak w spotkaniu na listę strzelców wpisywali się jego koledzy. Wynik meczu w 33. minucie otworzył Ryan Brobbel. Na początku drugiej połowy zwycięstwo podopiecznych Craiga Harrisona przypieczętował Scott Quigley, a asystę przy jego trafieniu zaliczył Cieślewicz. Polak kilka minut później mógł podwyższyć na 3:0, ale dobrą interwencją popisał się Coates.

Wynik spotkania już do końca nie uległ zmianie i piłkarze The New Saints kończą ten sezon z podwójną koroną. Dzięki takiemu rezultatowi prawo do gry w eliminacjach do Ligi Europy zyskali piłkarze Llandudno, którzy w tabeli zajęli trzecie miejsce.

Puchar Walii, finał
Airbus UK Broughton – The New Saints 0:2 (0:1)
33′ Brobell, 51′ Qigley