To już przesądzone. Napoli po mistrzostwie Włoch straci trenera

Wiele wskazuje na to, że doniesienia z ostatnich dni znajdą swoje potwierdzenie. Jak poinformował Fabrizio Romano, Aurelio De Laurentiis nie zdołał przekonać Luciano Spallettiego do pozostania w Napoli i niebawem mistrzowie Włoch będą musieli szukać nowego trenera.

Spalletti pożegna się z Napoli

Popularny ekspert transferowy Fabrizio Romano przekazał na Twitterze, że Napoli straci trenera. – Spalletti powiedział mi, że chciałby zrobić sobie roczny urlop. Czy mogłem mu tego odmówić? Dał mi przecież wiele i jestem mu za to bardzo wdzięczny. Przyszedł do mnie i powiedział, że dał z siebie wszystko, że koło się zamknęło – powiedział właściciel klubu Aurelio De Laurentiis.

Wydaje się więc, że kwestia przyszłości Luciano Spallettiego została ostatecznie wyjaśniona. W ostatnich dniach sporo spekulowano na ten temat i obstawiano, że właściciel Napoli zdoła dojść z nim do porozumienia w sprawie co najmniej jeszcze jednego sezonu na stanowisku.

Enrique zastąpi Spallettiego?

Władze mistrzów Włoch podczas letniego okienka będą zatem musiały szukać nowego szkoleniowca. “La Gazzetta dello Sport” twierdzi, że jednym z kandydatów jest preferujący podobny styl gry Luis Enrique, który po zakończeniu mundialu w Katarze rozstał się z reprezentacją Hiszpanii i obecnie jest na bezrobociu.

Zmiana trenera może być również istotna w kontekście przyszłości Piotra Zielińskiego. Kontrakt reprezentanta Polski jest ważny do końca czerwca 2024 roku i niewykluczone, że nowy szkoleniowiec będzie chciał zająć się jego sytuacją w pierwszej kolejności.

EURO U-17. Polacy przed historyczną szansą na wielki finał – jutro półfinał z Niemcami

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA