To koniec. Polska rozbita przez Argentyną i żegna się z MŚ U17

17 lis 2023, 11:57

Choć można było mieć taką nadzieję, to nie doszło do cudu. W trzecim grupowym meczu mistrzostw świata U17 w Indonezji młodzieżowa reprezentacja Polski została rozbita przez Argentynę aż 0:4. Taki wynik oznacza, że biało-czerwoni żegnają się z turniejem.

Argentyna wyrzuca Polskę z MŚ U17

Sytuacja młodzieżowej reprezentacji Polski po dwóch pierwszych grupowych meczach nie była łatwa. Podopieczni Marcina Włodarskiego przegrali 0:1 z Japonią i 1:4 z Senegalem. Nadzieją na dalszą grę na MŚ U17 było zwycięstwo z Argentyną i jednoczesna porażka Japonii z Senegalem. Dawałoby to szansę dzięki klasyfikacji ekip z trzecich miejsc.

Pierwsze fragmenty spotkania były dość wyrównane, a biało-czerwoni stworzyli kilka groźnych akcji. Zabrakło im jednak dokładności, której z kolei nie zabrakło Argentyńczykom. W 34. minucie doszło do zamieszania w polu karnym Polaków. Najlepiej odnalazł się w nim Thiago Laplace, który z bliska wbił piłkę do siatki.

W drugą połowę Polacy weszli najgorzej jak mogli. Po upływie zaledwie 11 sekund szybką akcję celnym strzałem wykończył Agustin Ruberto. W 52. minucie to bezpańską piłkę w polu karnym przejął Ian Subiabre i pewnym uderzeniem podwyższył na 3:0. Do ustalenia rezultatu doszło w 86. minucie, gdy Santiago Lopez w sytuacji sam na sam pokonał Michała Matysa.

Polska U17 vs Argentyna U17 0:4
0:1 Thiago Laplace 34′
0:2 Agustin Roberto 46′
0:3 Ian Subiabre 52′
0:4 Santiago Lopez 86′

Udział w MŚ U17 w Indonezji był trzecim występem biało-czerwonych na młodzieżowym mundialu i po raz drugi kończą go na fazie grupowej. Wcześniej taki bilans zanotowali w 1999 roku w Nowej Zelandii. Sześć lat wcześniej, na turnieju rogrywanym w Japonii, Polacy zajęli czwarte miejsce.