Strona główna Piłka nożna To on będzie następcą Nawałki w reprezentacji Polski?!

To on będzie następcą Nawałki w reprezentacji Polski?!

0
Foto: Scoopnest.com

Dziś oficjalnie Adama Nawałka przestał być selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. To oznacza też, że rozpoczęły się poszukiwania jego następcy. Jednym z głównych kandydatów będzie Włoch – Gianni De Biasi.

Włoski dziennikarz serwisu Calciomercato.it Lorenzo Bettoni nie ma najmniejszych wątpliwości, że De Biasi byłby idealnym rozwiązaniem dla polskiej kadry. – Gianni De Biasi byłby dobrym następcą Adama Nawałki. Lepszym niż Cesare Prandelli. Obaj są łączeni z pracą w polskiej kadrze – powiedział dla WP Sportowe Fakty Lorenzo Bettoni.

62-latek poprzednio prowadził przez sześć lat reprezentację Albanii, z którą też dokonał wielkiego sukcesu wprowadzając ją po raz pierwszy w historii do mistrzostw Europy.

– Jego kariera nie jest taka bogata jak choćby Prandelliego, ale sprawdził się jako selekcjoner drużyny, która ma z Polską wiele wspólnego. Obie reprezentacje mają piłkarzy doskonale znających Serie A, na czym może budować fundamenty kadry. Polska też nie jest zespołem uważanym za światową czołówkę, a dowiódł że jest w stanie z takiego zrobić świetny wynik. Jego osiągnięcie z Albanią trudno będzie tam przebić kolejnym selekcjonerom. Poza tym to Włoch – żelazna taktyka liczy się dla niego przede wszystkim. – dodał Bettoni dla WP Sportowe Fakty.

Komentarze