Strona główna Piłka nożna Transfermarkt.de: Lewandowski już nie najdroższy

Transfermarkt.de: Lewandowski już nie najdroższy

0

Niemiecki portal transfermarkt.de oszacował wartość piłkarzy grających w Bundeslidze. Do tej pory Robert Lewandowski był najdroższy, jednak wg portalu więcej warty jest jego klubowy kolega, Thomas Mueller.

Wycena “Lewego” wynosi 50 mln euro, więc jego wartość w porównaniu do poprzedniego roku ani nie skoczyła, ani nie zmalała. Polak został jednak wyprzedzony przez Niemca, który według portalu jest droższy od kapitana reprezentacji Polski o 5 mln.

Niemiec, który jest o rok młodszy od Lewandowskiego ma troszkę lepsze statystyki w Bundeslidze. Strzelił 11 bramek, przy 10 “Lewego”, ma również na swoim koncie 9 asyst, o dwie więcej od Polaka. Do tego były piłkarz BVB rozegrał o jeden mecz więcej.

Oprócz Polaka 50 mln euro są również warci: jego klubowy kolega Mario Goetze, i jego były klubowy kolega Marco
Reus.

W zestawieniu znaleźli się również nasi reprezentacji z BVB. Kuba Błaszczykowski został sklasyfikowany na 42 miejscu z wartością 12 mln euro, jego wartość spadła o 3 mln. Zaś Łukasz Piszczek znalazł się na 50 pozycji i jest wart 11 mln euro. Wartość obrońcy reprezentacji również spadła, lecz tylko o 1,5 mln.

Komentarze