Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Transferowy szał w Gdańsku!

Transferowy szał w Gdańsku!

0

Zajmująca 13. miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk daje wyraźny sygnał, że będzie toczyć zaciętą walkę o utrzymanie, realizując w aktualnym okienku pięć transferów.

Najbardziej spektakularną postacią, która od stycznia grać będzie w trykocie Lechitów jest Sebastian Mila, który właśnie w Gdańsku rozpoczynał swoją profesjonalną karierę. Mila ostatnio wrócił do bardzo dobrej dyspozycji, co zaowocowało powołaniami do kadry Nawałki. Wcześniej do Gdańska sprowadzono dwa równie znane w polskiej piłce nazwiska: Grzegorza Wojtkowiaka oraz Jakuba Wawrzyniaka.

Kolejnym wzmocnieniem Gdańszczan ma okazać się 23-letni Brazylijczyk Gerson Guimarães. Jest to środkowy obrońca, który przez ostatni rok będąc na wypożyczeniu bronił barw Petrolulu Ploiești. Gerson w swoim piłkarskim CV może pochwalić się występami m.in. w PSV Eindhoven, Atletico Madryt czy Rapidzie Wiedeń.

Lechia  nabyła również nowego goalkipera. Jest nim były już Legionista Łukasz Budziłek. Kwota odstępnego opiewa w granicach 500 tysięcy złotych. Budziłek ma zamiar wywalczyć sobie miejsce w wyjściowej jedenastce drużyny prowadzonej przez Jerzego Brzęczka.

 

Komentarze