Strona główna Felietony Transfery w TBL

Transfery w TBL

0

Początek TBL zbliża się wielkimi krokami!

 

Sezon najlepszej polskiej koszykówki rusza już 3 października. Zespoły rozgrywają jeszcze mecze towarzyskie, lecz my chcemy skupić się na najlepszych transferach klubów, ale także i na zawodnikach którzy postanowili odejść.

Stelmet.

Ubyli:

Vladimir Dragicević (średnio w Eurolidze: 14 pkt, 5 zbiórek) – Jego nowym klubem został Banvit Basketbol Kulubu. Jest to jeden z najsilniejszych klubów w tamtejszej TBL.

Craig Brackins (średnio w Eurolidze: 5.5 pkt, 1.8 zbiórki) – Amerykanin tylko rok spędził w Stelmecie i wypowiedział następujące słowa „W ogóle nie żałuję odejścia z Zielonej Góry”. Będzie grał w lidze tureckiej.

Doszli:

Omar Sahman – Egipcjanin w przeszłości grał w lidze NCAA. Ma 25 lat i mierzy 211 cm. Center może okazać się jedną z wiodących postaci w drużynie.

Quinton Hosley – Amerykanin wraca (grał w barwach Zielono-Górzan w sezonie 12/13) do zespołu. MVP Finałów z mistrzowskiego sezonu Stelmetu ma zrobić to co wtedy, zdobyć upragnione przez kibiców mistrzostwo.

Śląsk Wrocław

Ubyli:

Dominique Johnson – Odszedł do Siarki Tarnobrzeg. Do Wrocławia przyszedł jako uzupełnienie składu, lecz okazał się dobrym wzmocnieniem. Chłopak ma potencjał i musi go wykorzystać w nowej drużynie.

Paweł Kikowski – Jak sam mówi, nie chciał odchodzić ze Śląska. Jednak zespół Wilków Morskich Szczecin zaoferował mu lepszy kontrakt, odszedł mimo wszystko niechętnie.

Doszli:

Lawrance Kinnard – Zawodnik, który trzy sezony spędził w Polsce. W poprzednim sezonie w barwach fińskiego Lapuan Korikobrat notował średnio 17 pkt, 8 zbiórek 2 przechwyty i 2 asysty. Może okazać się jednym z najlepszych zawodników w lidze!

Roderick Trice – Najlepszy zawodnik Energii Czarnych Słupsk poprzedniego sezonu i uczestnik Meczu Gwiazd. Rzucający obrońca, może grać jako rozgrywający. Jedno jest pewne, Śląsk będzie się liczył w walce o mistrzostwo!

AZS Koszalin

Ubyli:

Cezary Trybański – pierwszy Polak w NBA zagra w tym sezonie w Legii Warszawa. Nie prezentuje już tak wysokiego poziomu, jednak był postacią która podnosiła morale w drużynie.

Przyszli:

Qyntel Woods – W TBL grał w barwach Asseco Prokomu Sopot. W najlepszym sezonie rzucał średnio 19.2 punktu (62% za 2 i 41 % za trzy!). AZS może w tym sezonie okazać się czarnym koniem….

Garrick Sherman – Zawodnikiem zainteresowana była Rosa Radom i Stelmet Zielono-Góra. Jednak, to właśnie AZS złożył mu propozycję, którą jak powiedział z miłą chęcią przyjął.

Rosa Radom

Ubyli:

Przyszli:

Uros Mirković – Powrót do TBL, w barwach Polpharmy notował 10.1 pkt, 5.2 zbiórki 1.1 asysty. Zawodnik grający na skuteczności 55% powinien być ostoją w ataku.

John Turek – Były zawodnik Turowa i Trefla. Wraz z Mirkoviciem mają dowodzić grą Rosy w ataku.

Polski Cukier Toruń

Przyszli:

LeMarshall Corrbett – W sezonie 11/12 w barwach Siarki Tarnobrzeg notował średnio 16.1 pkt (52% za dwa i 46% za 3!)

Żarko ComagićByły zawodnik Zastalu Zielona Góra i PBG Basket poznań. W swoim najlepszym sezonie rzucał 11.7 punktu i notował 5.2 zbiórki.

Asseco Gdynia

Przyszli: 

Jakub Parzeński – Poprzedni sezon spędził w Śląsku Wrocław. W 23 rozegranych spotkaniach notował 3.3 punktu i 2.9 zbiórki na mecz.