MŚ 2022. Mundial powoli się kończy. Kiedy mecz o 3. miejsce i finał?

15 gru 2022, 14:46

Do zakończenia mistrzostw świata w Katarze pozostały już tylko dwa mecze – rywalizacja o trzecie miejsce i wielki finał. Najpierw dowiemy się, która reprezentacja będzie się cieszyła z brązowych medali. Kiedy i gdzie można oglądać te spotkania?

Mistrzostwa świata w Katarze powoli dobiegają końca. Za nami pełne emocji 62 spotkania, a do zakończenia turnieju zostały już tylko dwa – starcie o trzecie miejsce oraz wielki finał. W najbliższych dniach dowiemy się, które ekipy będą cieszyły się z medali.

MŚ 2022. Przed nami wielki finał

Pierwszym finalistą tegorocznego mundialu została reprezentacja Argentyny, która powtórzyła ten wyczyn po tym dotarła do decydującej fazy w 2014 roku. W półfinałowym starciu podopieczni Lionela Scaloniego nie dali szans Chorwacji, wygrywając z nią 3:0 po dwóch bramkach Juliana Alvareza i trafieniu Leo Messiego.

Szansę na obronę mistrzostwa sprzed czterech lat w Rosji będzie miała natomiast reprezentacja Francji. “Trójkolorowi” w środowym półfinale uporali się z rewelacją mundialu, Marokiem. Dzięki trafieniom Theo Hernandeza i Randala Kolo Muaniego wygrali 2:0 i awansowali do finału.

MŚ 2022. Gdzie i kiedy oglądać mecz o 3. miejsce i finał?

Zanim dowiemy się, kto zostanie mistrzem świata, najpierw odbędzie się starcie o trzecie miejsce, w którym Chorwacja zagra z Marokiem. Obie ekipy mierzyły się już ze sobą w grupie F i wówczas padł bezbramkowy remis. Pojedynek ten odbędzie się w sobotę, 17 grudnia o godzinie 16:00.

Argentyna i Francja z kolei mierzyły się ze sobą w 1/8 finału poprzednich mistrzostw świata. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu “Trójkolorowi” wygrali wówczas 4:3 i rozpoczęli marsz po złoto. Finał mundialu w Katarze odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia o godzinie 16:00.

Transmisja Chorwacja – Maroko

• Kiedy mecz: Sobota, 17 grudnia, godz. 16:00.
• O której początek studia: 15:15 w TVP Sport, TVP 4K, TVPSport.pl, aplikacje mobilne i Smart TV oraz 15:15 w TVP 1.
• Komentatorzy: Maciej Iwański, Marcin Żewłakow