Trudny debiut Damiana Sylwestrzaka. Pokazał 15 kartek w Lidze Mistrzów

3 sie 2023, 11:35

Sędzia Damian Sylwestrzak zadebiutował w eliminacjach Ligi Mistrzów. Polki arbiter nie miał w środę łatwego zadania. Rywalizację w meczu Maccabi Hajfa – Sheriff Tyraspol rozstrzygnięto dopiero w dogrywce. Podczas 120 minut gry arbiter z Wrocławia musiał pokazać aż 15 kartek.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Nie tylko kartki. Sylwestrzak podyktował również rzut karny

Kariera Damiana Sylwestrzaka nabiera rozpędu. Już teraz 31-latek uznawany jest za jednego z najzdolniejszych sędziów młodego pokolenia. Jeszcze w sezonie 2019/20 ten arbiter miał okazję zadebiutować w PKO Ekstraklasie. Miał również ż okazję poprowadzić mecz o Superpuchar Polski. Na swoim koncie ma również jedno spotkanie Ligi Konferencji Europy.

W środę Sylwestrzak zadebiutował w Lidze Mistrzów. UEFA wyznaczyła polskiego arbitra do sędziowania meczu 2. rundy eliminacji, w którym zmierzyły się Maccabi Hajfa i Sheriffem Tyraspol. W środę mistrz Izraela pokonał czempionów z Mołdawii 2:1. Ponieważ w pierwszym meczu padł taki sam wynik, ale z korzyścią dla Sheriffa, potrzeba była dogrywka.

Emocji w dodatkowych minutach nie zabrakło. Gospodarze strzelili dwa gole i awansowali do 3. rudny eliminacji Ligi Mistrzów. Spotkanie było niewdzięczne do prowadzenia dla Sylwestrzaka. Polski arbiter tylko w pierwszej połowie pokazał 7 żółtych kartek. Łącznie 15 razy musiał wyciągać kartoniki z kieszeni. Dwukrotnie były one koloru czerwonego. Polak podyktował również rzut karny.

Warto dodać, że w meczu Maccabi Hajfa – Sheriff Tyraspol 31-latkowi pomagali na liniach Bartosz Heinig i Adam Karasewicz. Sędzią technicznym był natomiast Paweł Malec.