Trzech kandydatów na selekcjonera. PZPN ujawnił nazwiska

18 wrz 2023, 22:06

Już 20 września kibice mają poznać nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Według wiceprezesa PZPN Mieczysława Golba, który rozmawiał z Telewizją Polską, w grę wchodzą wyłącznie trzy kandydatury. Podkreślił jednocześnie, że sam chciałby wyboru pomiędzy Janem Urbanem a Michałem Probierzem.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Urban, Probierz, Papszun. Trójka z szansą na angaż od PZPN

Kibice piłkarskiej reprezentacji Polski zastanawiają się, kto będzie następcą Fernando Santosa. Portugalczyk kilka dni temu rozstał się z naszą kadrą narodową po zaledwie dziewięciu miesiącach pracy. Teraz schedę po nim ma przejąć rodzimy szkoleniowiec.

Mieczysław Golba, wiceprezes PZPN w rozmowie z Telewizją Polską przyznał, że pod uwagę są brani trzej kandydaci. To Michał Probierz, Jan Urban oraz Marek Papszun. Przyznał, że na początku przewijał się nazwiska jeszcze dwóch trenerów, ale ostatecznie działacze zrezygnowali z pomysłu zatrudnienia Jerzego Brzęczka czy Adama Nawałki.

Michał Probierz, Jan Urban i Marek Papszun. To trzy nazwiska, które wchodzą w grę. W ich kontekście toczy się najwięcej rozmów. W przeszłości były jakieś rozmowy z Jerzym Brzęczkiem. Przewijał się też temat Adama Nawałki. Najlepiej skupić się jednak na trzech trenerach – przyznał Golba.

Probierz zmieniłby rolę w naturalny sposób, bo pracuje w PZPN i odpowiada za reprezentację młodzieżową. Mógłby wprowadzić trochę świeżej krwi, bo ma bardzo dobre rozeznanie w kontekście młodszych zawodników. Urban to także trener z dość dużym dorobkiem. Mocno go cenimy. Sądzę, że wszystko rozstrzygnie się właśnie między nim i Probierzem. Być może dojdzie do tego Papszun […] Moim zdaniem należałoby wybierać pomiędzy Urbanem i Probierzem – dodał wiceprezes PZPN.

Oficjalnie nazwisko nowego selekcjonera powinniśmy poznać w najbliższą środę. Szkoleniowiec, który przejmie reprezentację Polski, nie będzie miał dużo czasu na przygotowania. Już 12 października nasi piłkarze rozegrają kolejny mecz eliminacji mistrzostw Europy 2024. Tym razem rywalem Polaków będą Wyspy Owcze.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Sławomir Peszko z nową rolą. Niespodziewanie został trenerem

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA