Trzeci remis z rzędu klubu Pawła Cibickiego

2 maj 2016, 21:40

W meczu 7 kolejki szwedzkiej Allsvenskan drużyna AIK Sztokholm zremisowała na własnym boisku 0-0 z Jönköpings Södra IF, czyli klubem Pawła Cibickiego.

Dla zespołu gości był to już trzeci remis z kolei. 22-letni Polak, który jest napastnikiem znów nie trafił do bramki rywali i póki co ma na koncie 3 gole w bieżących rozgrywkach. Ostatnie swe trafienia Cibicki zaliczył w drugiej kolejce obecnego sezonu, kiedy to dwukrotnie zmusił do kapitulacji bramkarza Malmö FF, czyli klubu z którego jest wypożyczony. W dzisiejszym pojedynku były młodzieżowy reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut i otrzymał żółtą kartkę w 87 minucie. Spotkanie rozczarowało zgromadzonych na trybunach fanów obydwu drużyn, którzy nie doczekali się żadnego gola. Goście od 78 minuty grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Toma Siwe, ale AIK nie wykorzystał gry w przewadze.

Po meczu z ekipą ze stolicy Szwecji piłkarze Jönköpings Södra IF mają na koncie 12 punktów i zajmują 5. miejsce w tabeli ze stratą 3 punktów do liderującego Norrkoping. Drużyna ze Sztokholmu zgromadziła dotychczas 9 punktów i plasuje się na 9. pozycji w lidze.