Trzęsienie w Wiśle Kraków. Porażka z Termaliką, Sobolewski odchodzi!

Aktualizacja: 2 gru 2023, 12:51
2 gru 2023, 11:23

Piątkowy wieczór nie był spokojnym momentem dla kibiców Wisły Kraków. Nie dość, że drużyna “Białej Gwiazdy” przegrała na wyjeździe 1:2 z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza, to na dodatek tuż po końcowym gwizdku Radosław Sobolewski złożył dymisję i odejdzie z klubu.

Wisła zawiodła w meczu z Termaliką

W piątkowy wieczór Wisła Kraków zanotowała czwartą porażkę w tym sezonie Fortuna 1. Ligi. W spotkaniu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza początkowo wszystko układało się po myśli “Białej Gwiazdy”, która prowadziła od 28. minuty. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze strzelili jednak dwa gole i wygrali 2:1.

Porażka sprawiła, że Wisła straciła szansę na duży awans w ligowej tabeli. Przy zwycięstwie mogła awansować nawet na podium, a zamiast tego zajmuje obecnie dopiero ósme miejsce. Próbę powrotu do czołówki podejmie już bez Radosława Sobolewskiego.

Sobolewski złożył dymisję ze stanowiska

Trener “Białej Gwiazdy” tuż po końcowym gwizdku podał się do dymisji. Już w trakcie meczu Sobolewski wydawał się być mocno zrezygnowany i sprawiał wrażenie, że nie ma sposobu na to, aby pomóc drużynie. Na taką decyzję właściwie zapowiadało się już od jakiegoś czasu.

W oficjalnym komunikacie klubu czytamy, że ostateczna decyzja o odejściu Sobolewskiego zapadnie po spotkaniu z prezesem, Jarosławem Królewskim. Jeśli dymisja zostanie przyjęta, rozpocznie się poszukiwanie następcy, a wśród nich wymieniano Mariusza Jopa, Marcina Brosza czy Janusza Niedźwiedzia.