Trzęsienie ziemi w klubie Polaków. AS Roma podzieli los Juventusu?

18 kwi 2023, 08:35

Niewykluczone, że AS Roma przynajmniej w pewnym stopniu podzieli los Juventusu, który został ukarany za nieprawidłowości przy transferach. Klub ze stolicy Włoch ogłosił zwolnienie dyrektora generalnego Pietro Berardiego, co najpewniej jest spowodowane śledztwem prokuratury.

5 kwietnia włoska prokuratura ogłosiła przejęcie dokumentów transferowych z biur AS Romy, Lazio Rzym i Salernitany. Tamtejsze media poinformowały, że dopatrzono się pewnych niejasności w procesie metod stosowanych do ustalania cen transakcyjnych, które miały być wyraźnie zaniżane.

AS Roma zwalnia dyrektora generalnego

Władze klubu, w którym występują Nicola Zalewski i Jordan Majchrzak wydały oświadczenie, w którym zdecydowanie zaprzeczyły pojawiającym się zarzutom. Dodano w nim, że AS Roma “współpracuje z właściwymi organami i ma nadzieję, że jak najszybciej zostanie zapewniona pełna jasność w tej sprawie”.

Tym bardziej może zaskakiwać informacja o zwolnieniu dyrektora generalnego Pietro Berardiego ze skutkiem natychmiastowym. Oświadczenie w tej sprawie przybrało mocno lakoniczną formę i nie wyjaśniono, jakie były konkretne przyczyny takiej decyzji.

Juventus dostał już karę

AS Roma, ale także Lazio i Salernitana mogą być kolejnymi poszkodowanymi na skutek śledztwa wszczętego przez prokuratorów w Turynie w sprawie rzekomych oszustw przy rozliczaniu transferów. W styczniu tego roku Juventus został ukarany utratą aż 15 punktów w tabeli Serie A na skutek udowodnionych nieprawidłowości przy transakcjach transferowych.

W toku śledztwa ustalono fakt, które mocno odbiły się na Juventusie. Sąd piłkarski wydał również 24-miesięczny zakaz pełnienia funkcji we włoskiej piłce Andrei Agnelliemu, byłemu prezesowi klubu. Na 30 miesięcy zawieszony został również Fabio Paratici, były dyrektor sportowy “Starej Damy”.

Duża zmiana w Rakowie? Będzie specjalna konferencja prasowa

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA