Trzy gole Bilińskiego w Pucharze Łotwy!

14 lip 2019, 20:50

Polski napastnik strzelił trzy bramki dla swojego klubu Riga FC w meczu 1/8 Pucharu Łotwy przeciwko drużynie Super Nova Ryga.

31-letni Biliński od lipca 2018 roku jest piłkarzem klubu ze stolicy. W poprzednim sezonie wywalczył z klubem mistrzostwo Łotwy oraz puchar krajowy. Zespół Polaka gra w eliminacjach do Ligi Mistrzów z Dundalk FC, które trzy lata temu grało z Legią Warszawa. W pierwszym meczu na Irlandii padł bezbramkowy remis. Mistrz Łotwy może być ewentualnym rywalem Piasta Gliwice w eliminacjach do Ligi Europy, jeśli oba kluby odpadną z eliminacji do Ligi Mistrzów.

Dzisiaj w meczu 1/8 Pucharu Łotwy z klubem Super Nova Ryga, Biliński ustrzelił hat tricka. Polak rozegrał pełne 90 minut, a jego klub wygrał aż 6-0. Były napastnik Wisły Płock oraz Śląska Wrocław do bramki trafiał w 11, 68 oraz 81 minucie spotkania. Biliński w obecnym sezonie ma na koncie siedem goli.

Super Nova Ryga 0-6 Riga FC (0:3)

Biliński 11′, 68′, 81′, Szarpar 14′, Brisola 40′, Jurkovs 48′ (s)