Trzy gole w Chorzowie!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:40
6 mar 2015, 21:14

Dzisiaj meczem Ruch Chorzów – Pogoń Szczecin T-Mobile Ekstraklasa zainaugurowała 23 kolejkę spotkań! Gospodarze okazali się niezbyt gościnni dla drużyny ze Szczecina zwyciężając 2:1 (2:1) Mecz miał dodatkowy smaczek, gdyż trenerem portowców był do niedawna szkoleniowiec Ruchu Jan Kocian!

Mecz stał na dobrym poziomie i był bardzo zacięty, czego dowodem można uznać podyktowanie przez sędziego Marcina Borskiego aż 6 żółtych kartek! Pierwsza połowa była znacznie ciekawsza, gdyż kibice którzy zasiedli na stadionie przy Cichej obejrzeli 2 nieprzeciętnej urody gole. Ruch otworzył wynik już w 26 minucie po kapitalnym strzale Babiarza z narożnika pola karnego! Janukowycz nie miał szans na skuteczną interwencję! Po tym golu, chorzowianie poszli za ciosem i po kontrze Kuświk po raz drugi pokonał bramkarza portowców. Szczecinianie zaskoczeni takim obrotem spraw odgryźli się golem Marcina Robaka, który dobił strzał  Rafała Murawskiego. W drugiej połowie Ruch zdecydowanie przycichł pozwalając na grę portowcom. Mogło się to zemścić w 69 minucie ale Takafumi Akahoshi przestrzelił z dogodnej pozycji! Ruch nie pozostawał do końca bierny i mógł podwyższyć prowadzenie po strzale głową Kuświka. Ostatecznie chorzowianom udało się dowieźć wynik do końcowego gwizdka i zainkasować komplet punktów. Dla nich ta trójka jest bezcenna w odróżnieniu do portowców, którzy bardzo skomplikowali sobie sytuację a więc zagwarantowanie  co najmniej 8 miejsca w ekstraklasie. Ruch ma już tylko punkt straty do ostatniego gwarantującego miejsce w ekstraklasie, które obecnie zajmuje Cracovia. Portowcy po tej kolejce na 9 miejscu mogą być jeszcze wyprzedzeni przez Górnika Łęczna i Piasta Gliwice, który na Okrzei zagra jutro mecz – “bitwę” z odwiecznym rywalem Górnikiem z Zabrza.

Ruch Chorzów – Pogoń szczecin 2:1 (2:1)

1:0 Bartłomiej Babiarz  26′

2:0 Grzegorz Kuświk    28′

2:1 Marcin Robak         34′