Strona główna Piłka nożna Turecki zespół sięgnął głębiej do kieszeni. Spora podwyżka dla Polaka!

Turecki zespół sięgnął głębiej do kieszeni. Spora podwyżka dla Polaka!

0
Foto: uefa.com

Ankaragucu, które w poprzednim sezonie zajęło 13 miejsce w tureckiej Super Lig doceniło Michała Pazdana i zaoferowało mu sporą podwyżkę. Polak odrzucił więc ofertę od beniaminka, Genclerbirligi Ankara, która opiewała na ponad milion euro.

Michał Pazdan ma za sobą udane pół roku w barwach MKE Ankaragucu. Wiosna rozegrał czternaście meczów, w których strzelił dwie bramki. Jego postawa znacznie przyczyniła się do utrzymania zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Polski obrońca został zauważony przez inne kluby, które chciały pozyskać Polaka, oferując mu spore zarobki. 31-letni zawodnik był bardzo blisko przenosin do Gencelerbirligi Ankara, które zaoferowało stoperowi ponad milion euro rocznie. W transferze kwota odstępnego nie była przeszkodą, gdyż w kontrakcie klauzula odstępnego wynosi symboliczne 50 tysięcy euro.

MKE Ankaragucu nie chciał oddać Pazdana i sięgnął głęboko do kieszeni. Włodarze klubu zaoferowali obrońcy jeszcze wyższe zarobki. Polak przystał na propozycję obecnego pracodawcy, a dodatkowo przedłuży kontrakt z klubem.

Michał Pazdan przed transferem do Turcji grał przez cztery lata w Legii Warszawa, zdobywając ze stołecznym klubem trzy razy mistrzostwo Polski. Grał również w Górniku Zabrze i Jagiellonii Białystok. Zaliczył również 37 występów w Reprezentacji Polski.

Komentarze