Turniej Czterech Narodów: Pierwsza porażka Polaków

11 paź 2015, 16:05

Reprezentacja Polski U-20 przegrała w Łodzi z reprezentacją Szwajcarii. Bramki Michała Nalepi Karola Angielkiego nie uchroniły Polaków przed pierwszą porażką w Turnieju Czterech Narodów.

Porażka 2:3 boli tym bardziej, że przez pewien moment to Polacy prowadzili w tym starciu. Pierwszą bramkę zdobyli jednak Helweci, których na prowadzenie w 20. minucie wyprowadził Anton Grgic. Jeszcze przed przerwą wyrównał Michał Nalepa, który wykorzystał podanie Dawida Korta. Biało-czerwoni świetnie rozpoczęli drugą część spotkania, bo już w 46. minucie meczu na listę strzelców zapisał się Karol Angielski. Szybko stracona bramka nie podłamała młodych Szwajcarów, którzy po drugim trafieniu Grgica doprowadzili do remisu. Decydującą bramkę zdobył w 80. minucie Nico Elvedi.

Była to dopiero pierwsza porażka naszych młodych reprezentantów w Turnieju Czterech Narodów. Po 4. kolejkach wciąż znajdujemy się na czele tabeli.