Turniej EIHC: Polacy doczekali się pierwszego zwycięstwa

6 lis 2015, 22:47

Po wczorajszej porażce 1:2 z reprezentacją Słowenii polska reprezentacja hokejowa poprawiła sobie humory i pokonała dzisiaj 3:1 Koreę Południową. Wszystkie bramki dla Polaków padły w pierwszej tercji.

Zarówno Polska, jak i Korea przystępowały do tego pojedynku po porażkach w pierwszych starciach turnieju rozgrywanego w Katowicach. Polska przegrała w czwartek 1:2 ze Słowenią, a Korea w takim samym stosunku (z tą różnicą, że Koreańczycy przegrali dopiero po dogrywce) uległa Austrii.

Dzisiejszy mecz świetnie się rozpoczął dla biało-czerwonych. Szybko zdobyte bramki przez Wronkę, Urbanowicza i Kolusza spowodowały, że już w 17. minucie nasza reprezentacja znalazła się w komfortowej sytuacji. Koreańczycy z Południa odpowiedzieli jedynie bramką Shina w 13. minucie drugiej tercji. W końcówce meczu Azjaci zaciekle atakowali, jednak polska defensywa spisała się dziś na medal.

Jutro turniej dobiegnie końca. Liderująca w tabeli Słowenia zagra z ostatnią Koreą Południową, a reprezentacja Polski zmierzy się z Austriakami, którzy dzisiaj przegrali aż 1:5.

Polska- Korea Południowa 3:1