Turniej Elite League U-20. Cóż za torpeda Jana Biegańskiego!

28 wrz 2022, 08:42

Turniej Elite League U-20 nabiera przepięknych rumieńców. Reprezentacja Polski do lat 20 w trzecim meczu pokonała Portugalię 3:1. Dzięki temu zwycięstwu można zapomnieć o porażce Biało-Czerwonych z Niemcami sprzed kilku dni. Fenomenalnym trafieniem z dalekiego dystansu popisał się kapitan naszej drużyny narodowej, Jan Biegański.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Turniej Elite League U-20: Polska z drugim zwycięstwem

Turniej Elite League U-20 to impreza o randze towarzyskiej, rozgrywana od 2017 roku. Reprezentacja Polski w bieżącej edycji rywalizuje z Portugalią, Rumunią, Norwegią, Anglią, Włochami, Czechami oraz Niemcami. Do wczoraj podopieczni trenera Miłosza Stępińskiego wystąpili w dwóch potyczkach. Najpierw Biało-Czerwoni pokonała Italię (1:0), by następnie ponieść minimalną porażkę z Niemcami 1:2.

Kolejnym poważnym egzaminem dla naszego zespołu narodowego był pojedynek przeciwko Portugalii. Właściwie wszystkie gole strzelono w pierwszej połowie spotkania. W 10. minucie starcia Jan Biegański posłał taką bombę z dystansu, że nie powstydziliby się jej najlepsi piłkarze świata. Kapitan polskiej kadry otworzył wynik współzawodnictwa.

Radość po fantastycznym trafieniu Biegańskiego nie trwała jednak długo. Dwie minuty później stan rywalizacji wyrównał Rodrigo Gomes. Publiczność zgromadzona w Stalowej Woli mogła fetować kolejnego gola Polaków już w 24. minucie, gdy Kacper Karasek wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po świetnym prostopadłym zagraniu Aleksandra Buksy. Rezultat pojedynku ustali Kacper Kasperowicz.

Druga część potyczki nie przyniosła zmian na tablicy wyników. Biało-Czerwoni odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju, ogrywając Portugalię 3:1. Następny mecz Turnieju Ośmiu Narodów drużyna prowadzona przez Mikołaja Stępińskiego rozegra 21 listopada. Rywalami reprezentacji Polski będzie ekipa Rumunii.