Turniej państw Wyszehradzkich: porażka Polaków w pierwszym spotkaniu!

24 wrz 2018, 22:21

Reprezentacja Polski w futsalu, w inauguracyjnym spotkaniu XVI edycji turnieju państw wyszehradzkich poniosła porażkę z reprezentacją Słowacji, przegrywając 2:4.

W pierwszych minutach meczu, Polacy całkiem dobrze spisywali się boisku, z czasem jednak obraz gry uległ zmianie, i w dalszej części spotkania Słowacy byli stroną przeważającą. Reprezentacja Słowacji w pierwszej połowie była w stanie pokonać naszego bramkarza dwukrotnie, a Polacy kilkukrotnie bliscy byli zdobycia chociaż jednej bramki, ale brakowało im trochę szczęścia.

W drugiej odsłonie meczu Słowacy tak jak w pierwszej połowie trafili dwukrotnie do siatki przeciwników. Polaków w tym spotkaniu było tylko stać na zdobycie dwóch bramek, do siatki Słowaków w 23 minucie trafił Piotr Pietruszko i w 32 minucie Mikołaj Zastawnik. Mecz zakończył się zwycięstwem Słowacji 4:2.

Następne spotkanie turnieju Polacy zagrają jutro o 18:30, a ich rywalami będą Czesi. Na koniec turnieju, w środę o 14:00, Polaków czeka pojedynek z Węgrami.

Polska – Słowacja 2:4

Bramki: Piotr Pietruszko 23, Mikołaj Zastawnik 32 – Tomáš Drahovský 10, Matúš Kyjovský 11, 29, Martin Směřička 22

Skład reprezentacji Polski: Michał Kałuża, Bartłomiej Nawrat – Robert Gładczak, Mikołaj Kreft, Tomasz Kriezel, Marcin Mikołajewicz, Michał Kubik, Sebastian Leszczak, Robert Świtoń, Adam Wędzony, Mikołaj Zastawnik, Radosław Marcinkowski, Piotr Pietruszko, Wojciech Przybył, Domin