Twente ogrywa Zwolle, 28 minut Zawady

12 mar 2016, 20:21

W meczu 27. kolejki holenderskiej Eredivisie Twente Enschede, którego barwy przywdziewa Oskar Zawada pokonało przed własną publicznością Zwolle 2-1. Polski napastnik na boisku spędził 28 minut.

Przed spotkaniem 27. kolejki Twente w ligowej tabeli zajmowało odległe 13. miejsce z 31 zgromadzonymi punktami. Mimo porażki w ostatnim meczu ligowym z Den Haag 2:1, w czterech wcześniejszych spotkania ekipa Rene Hake odniosła komplet zwycięstw (Groningen 2:0, Cambuur 3:0, Roda 1:0, Heerenveen 3:1). Zwolle natomiast w zestawieniu Eredivisie zajmowało 8. miejsce (39 punktów), tracąc jedno oczko do strefy dającej możliwość gry w fazie play-off kwalifikacji Ligi Europy. W 26. kolejce podopieczni Rona Jansa odprawili Gaafschap (2:1), jednakże tydzień wcześniej niespodziewanie ulegli na wyjeździe ostatniemu w tabeli Cambuur 1:0.

Mecz na De Grolsch Veste w Enschede w swojej początkowej fazie nie zachwycił przybyłych na niego kibiców. Pierwsza bramka padła dopiero w 28 minucie, a jej autorem był 20-letni Kingsley Ehizibue. Twente bramką odpowiedziało tuż po rozpoczęciu drugiej części gry. W 47 minucie do remisu doprowadził Marokańczyk Hakim Ziyech. Zespól Rene Hake po strzelonym golu z całym animuszem ruszyło do ataku, na efekty owego zrywu długo nie trzeba było czekać. W 55 minucie prowadzenie gospodarzą dał Jerson Cabral, a asystę zaliczył strzelec pierwszej bramki Ziyech. W 64 minucie spotkania na boisku w miejsce Zakaria El Azzouziego pojawił się Oskar Zawada. Dla napastnika z Olsztyna, było to już szósty występ w barwach Twente w tym sezonie (ściągnięty z Wolfsburga w lutym). 20-latkowi mimo kilku sytuacji, nie udało się pokonać bramkarza gości, tym samym ciągle pozostaje bez bramki w rozgrywkach Eredivisie.

Twente-Zwolle:2:1(0:1) Ziyech 47′, Cabral 55′, Ehizibue 28′.