Tylko remis z Czechami. Polacy zawiedli w eliminacjach na całej linii

17 lis 2023, 22:46

Ponad 56 tysięcy fanów zasiadło na Stadionie Narodowym w Warszawie, aby z bliska przyjrzeć się zmaganiom Polaków i Czechów. Mecz eliminacji EURO 2024  zakończył się remisem 1:1, co oznacza, że podopieczni Michała Probierza będą musieli zagrać w barażach.

Gol Jakuba Piotrowskiego dał nadzieje na dobry wynik

Reprezentacja Polski zawiodła w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Nasi piłkarze w siedmiu spotkaniach zgromadzili zaledwie 10 punktów i tylko wygrana nad Czechami mogła przedłużyć ich nadzieje na bezpośredni awans do niemieckiego turnieju.

Niestety, zawodnicy prowadzeni przez selekcjonera Michała Probierza jakby nie do końca zdawali sobie sprawę, że muszą w na Stadionie Narodowym dać z siebie wszystko. Początek meczu z Czechami był powolny, a nasi piłkarze nie kreowali sobie dobrych okazji na strzelenie gola. Próbował Nicola Zalewski, z przodu szarpał Karol Świderski, ale nie dawało to żadnych efektów.

Wszystko zmieniło się w 38. minucie meczu. Wówczas Zalewski przeprowadził rajd lewą stronę boiska, a następnie podał piłkę w stronę Karola Świderskiego. Futbolówka do napastnika nie dotarła, ale po drodze odbijała się od bramkarza reprezentacji Czech. Zamieszanie wykorzystał Jakub Piotrowski, pierwszy dobiegł do piłki i umieścił ją w siatce.

Krótka radość Polaków. Soucek wyrównał stan rywalizacji

Radość Polaków nie trwała długo. Chwilę po zmianie stron Czechom udało się wyrównać. Gola na 1:1 strzelił w 49. minucie spotkania Tomas Soucek. Zawodnik West Hamu United wykorzystał wysokie podanie z prawej strony boiska. Mierzący 192 centymetry Czech był w tym momencie zupełnie niekryty, dzięki czemu spokojnie złożył się do strzału i bez problemu pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Taki wynik sprawia, że reprezentacja Polski straciła swoją szansę na bezpośredni awans na mistrzostwa Europy 2024. Już wiadomo, że z grupy E na czempionat Starego Kontynentu pojadą Albańczycy. Szanse na wywalczenie drugiej przepustki mają natomiast Czesi i Mołdawianie.

El. Euro 2024: Tabela grupy E po meczu Polska – Czechy