wtorek, 28 czerwca, 2022

U-17: Polacy gromią w ostatnim meczu grupowym

Reprezentacja Polski do lat 17 rozbiła w ostatnim meczu grupowym drugiej fazy eliminacji do mistrzostw Europy Grecję 3:0, ale mimo wysokiego zwycięstwa niestety nie zdołała awansować do europejskiego championatu.

Reprezentacja prowadzona przez Roberta Wójcika przegrała w pierwszym meczu z Hiszpanią, następnie po dramatycznym meczu zremisowała 3:3 z Portugalią i o wszystkim miały zdecydować dwa ostatnie mecze, czyli Polski z Grecją i Hiszpanii z Portugalią…

Hiszpanie pokonali swoich sąsiadów pewnie 2:0, z kolei my żeby myśleć o awansie musieliśmy pokonać reprezentantów Hellady przynajmniej 4:0. Po pierwszej połowie scenariusz był wykonany w 50%, ponieważ prowadziliśmy 2:0. W 64. minucie Jakub Kiwior podwyższył na 3:0 i ostatnie minuty napawały optymizmem. „Biało-czerwoni” atakowali, ale niestety do końca nie zdołali trafić po raz czwarty.

Warto wspomnieć, że zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie bramkarz naszej reprezentacji Bartosz Mrozek obronił po jednym rzucie karnym wykonywanym przez Greków!